Jean-Baptiste Kempf na svém blogu představil novou verzi 9.0 "Lei" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie).
Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost NVIDIA.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil svou aplikaci SlideRshow (GitHub). Funguje jako prohlížeč fotek, ale i jako jejich organizér a prezentátor. Neinstaluje se, běží přímo v prohlížeči. Bez serveru. Offline.
Kermit, tj. protokol pro přenos souborů, vznikl před 45 lety. Při této příležitosti byla po 15 letech od vydání poslední stabilní verze 9.0.302 vydána nová stabilní verze 11 implementace C-Kermit. S podporou IPv6.
První verze konverzního nástroje Pandoc byla vydána před 20 lety. Jeho autor John MacFarlane při tomto výročí rekapituluje jednotlivé etapy vývoje a přidávání nových funkcí – rozšíření nejen Markdownu a podporu mnoha dalších formátů.
Srpen přinesl nejen další spalující vedro, ale také Virtuální Bastlírnu s neméně žhavými novinkami. Využijte tedy předpovědi na deštivý čtvrteční večer a od 20:00 se připojte online k tomuto neformálnímu setkání kutilů, techniků a vědců, kde se strahovskými bastlíři proberete nejzajímavější věci, na které jste narazili za poslední měsíc. Pokud jde o novinky, řeč zcela jistě přijde na systém INDX pro tiskárny Průša, který na konci
… více »Firma T-Mobile blokovala „dezinformační web“ AC24 bez toho, aniž by k tomu měla závazný pokyn orgánů veřejné moci. Píše to ve svém rozsudku Městský soud v Praze, který po čtyřech letech uzavřel kauzu blokace zmíněného webu. Operátor musí uhradit škodu ve výši 35 tisíc korun. Advokát společnosti T-Mobile se snažil i u odvolacího senátu argumentovat tím, že firma jednala v dobré víře, když na stránky omezila přístup poté, co ji k tomu vyzvalo
… více »Padla obžaloba v bitcoinové kauze. Státní zástupkyně chce pro Blažka 6,5 roku vězení, pro Titze 8 let.
Z aktuálních globálních statistik společnosti Statcounter: na desktopu má Linux celosvětově podíl 7,53 % (USA 11,92 %, Česko 4,31 %, Slovensko 4,36 %) a Firefox celosvětově podíl 6,51 % (USA 10,86 %, Česko 11,07 %, Slovensko 13,61 %).
Na GitHubu byl publikován seznam 55 kritických bezpečnostních chyb v SQLite s přiřazenými CVE čísly. JFrog Security informuje, že se jedná jenom o AI slop, části kódu na které CVE odkazují, v daných verzích vůbec neexistují. Upozorňuje také, že čísla CVE jsou přiřazována bez ověřování.
Novinky v Telegramu, cloudové službě pro instant messaging: registrace nevyžaduje SIM a telefonní číslo, uživatele lze přidat pomocí dočasného QR kódu, …
Tiskni
Sdílej:
You can have a Telegram account without a SIM card and log in using blockchain-powered anonymous numbers available on the Fragment platform.A Fragment je nějaké tržiště kde se kupují čísla za nějakou bizarní kryptoměnu TON, nejlevnější číslo tam je za 9 TON (400 Kč). To je fakt geniální… A ještě by mě zajímalo jestli se dá registrovat přes linuxového klienta, nebo je to stále Android a iOS-only (ale ten Android alespoň jde pustit ve virtuálu, pokud to pak pro autentizaci linuxového klienta nebude chtít naskenovat Qr kód webkamerou jako konkurence, což je ve virtuálu pain).
A tak jednu Ukrajinku, co mela tetovani v azbuce napadali, ze je Ruska, vsadim se ze napadaji i Bulhary ... a samo ze napadaji i Ukrajince.
A pak treba nekde na policii nahlasi, ze ne napadli Rusove a oni se z nich stanou Ukrajinci
)
A ja se ptam, vazne nejaky vyvojar, ktery je bed apoliticky, nebo dokonce musel emigrovat, nebot je tam kritizoval muze za to, co dela Ruska vlada? - a muze Cech za to, co dela ceska vlada? - vazne dal nejaky volic Bbaise ci 5kolky pravo jim zde provadet covid terorror s neexistujicim virem, nebo zavadet zemi do energeticke chudoby? - a kdy probehlo referendum o greendealu ?