Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Po dvou letech vývoje vyšla nová verze desktopového prostředí Trinity (fork KDE3). Změnilo se značení verzí a nová verze je tedy R14.0.0 (a nikoli 3.5.14). Mimo jiné byla odstraněna závislost na HALu a přidána podpora network-manageru 0.9. K dispozici jsou zatím balíky pro Debian a Ubuntu, buildování balíků pro další distribuce teprve probíhá.
Tiskni
Sdílej:
regulace příkonu a taktu cpu přišla až dlouho po P4A na to jste prisel jak? Speedstep byl napriklad uz v Pentiu M, ktere pouziva jadro Pentia 3
P3 ma malu spotrebu, to nie je ako P4.Přesně tak, spousta nových PC bude možná i horší. Idle spotřeba je hodně odvislá od grafické karty, takže bude důležité, jestli je ve stroji nějaká integrovaná, nebo nějaká hráčská hrůza.
KDE3 bolo a ešte stále je super nielen ako mnohí to prežívaju citovo ale aj skutočne technologicky ma navch. problem je v niečom inom - oficialne asi ma málo vyvojárov, vidieť to z množstva zmien. ked tak porovnam napr take MATE ako pokračovatela GNOME2 je tu vidiet ze tam to žije a hýbe sa rýchlejšie ako napr prechod na GTK3 a kopec zmien. na druhu stranu skoda lebo take KDE3 malo v svojej dobe viacej priaznivcou nez to GNOME2.
všetko je to o ludoch! ak by sa našli viacery podporovatelia TDE urcite by sa zviditelnilo ako to MATE. a čo sa týka mna KDE4 povazujem za fajn prostredie a rovnakoako MNOHO dalsich moja plocha s KDE4 je cista bez widgetov a pdoobne takze si myslim ze developery si dali kopec casi vyvijanim prave tohto aspektu KDE4 (widgety a podobne nezmysly na ploche) a zbytocne. ked sompouzival KDE3 tak som take veci ako superkarambu vobec nepouzival ani vtedy
však to :D a dalsia vec neviem ci ste si vsimli ale taky Audacious presiel naspet s gtk3 na gtk2 + qt :D a pri vyvoji gtk3 sa tomu nedivim taky vyvojary lxde to uz pochopili davno ze gt3 nie je cesta
takže som nechápal, aký zmysel má kvôli TQt3 upravovať tak veľa vecíAby se mohlo v aplikacich pouzivat Qt3 a Qt4 zaroven.