V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Byl zveřejněn popis závažné chyby v protokolu TLS. Chyba využívá tří druhů handshaku používaných v TLS a (ne zrovna přímočaré) interakce mezi nimi. Útočníkovi umožňuje provést omezený MITM, totiž může navázat spojení, vložit do něj data a spojení nechat autentizovat. Mnoho klientů bude tato data považovat za autentická. Problém se netýká jedné implementace, jde o problém samotného protokolu, kde se tiše předpokládá že vyjednaný klíč (Master Secret) je unikátní, a mnoho implementací na to spoléhá. Shrnutí problému na blogu Matthewa Greena.
Tiskni
Sdílej:
Ta firma/reklama je za tím tak jako tak. Já bych radši odkazoval na stránku, která má šanci, že tu bude dlouhodobě. A mám menší důvěru v to, že někdo bude platit třeba deset let jednoúčelovou doménu, než že deset let nechá nějaký záznam na své wiki nebo v databázi.
Tyhle nákupy jednoúčelových domén pak nezřídka dopadají tak, že doména za rok za dva propadne a „ujmou“ se jí nějací spekulanti nebo SEO spameři – spousty odkazů z různých webů zůstanou a dělá to pak akorát bordel ve vyhledávačích a mate to lidi, případně se na té doméně objeví i nějaký ten malware nebo phishing.
Radši budu odkazovat na heartbleed.bugs.example.com
než na heartbleed.tld
.