Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Podpora pro Ubuntu 7.10 s označením Gutsy Gibbon, které vyšlo v říjnu 2007, skončí 18. dubna. Takové oznámení se včera objevilo na mailing listu ubuntu-announce. Bude samozřejmě možné toto vydání dále používat, ale pokud tak učiníte, budete se muset obejít bez aktualizací, a to včetně oprav bezpečnostních chyb. Z tohoto důvodu je doporučen přechod na novější vydání, přičemž není vhodné přeskakovat jednotlivé verze. Návod pro aktualizaci na Ubuntu 8.04 (Hardy Heron) lze najít na serveru ubuntu.cz.
Tiskni
Sdílej:
Napadá mě jedna otázka.
Až skončí podpora 7.10tky a já bych ji přesto někam nainstaloval (třeba z důvodu staršího HW nebo jiného), budu moci stáhnout aktualizace vydané do konce podpory?
Děkuji
ano, vsetky doteraz vydane aktualizacie ostavaju na serveroch, len nepribudnu nove. tak je to u kazdej serioznej distribucie - napr. ked si dnes nainstalujem debian potato, tak ho tiez mozem aktualizovat (len aktualizacie su uz inde, ako je zapisane v sources.list)
Ja som na jeden notebook instalovat 7.04 (vtedy to bola este len beta). Skoncila podpora a postupne sa vytratili aj repozitare Toto ma hneva. Frajerka ma XP od nejakeho roku 2000 a doteraz ma pravidelne aktualizacie a system nebol doteraz preinstalovany a je plne funkcny. Preco toto nedokaze Linux?
Aby ste vedeli, doma mam 7.10 (Ubuntu uz od verzie 5.10) a XP u mna nenajdete. Ale nemam naladu preinstalovavat, ked mi vsetko funguje a viem, ze v novom mi nepojde zvuk (aspon nesiel korektne vo vsetkych novsich vydaniach)
Přesně tak. Gutsy je poslední verze, která fungovala celkem bez problémů. Doma mám na HTPC 7.10 a po zkušenostech na jiných strojích se mi do Hardyho vůbec nechce.