Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Byla uvolněna vývojářská verze Ubuntu pro telefony a tablety (Ubuntu Touch Developer Preview) spolu s alfa verzí Ubuntu SDK. Podporovány jsou Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 7 a Nexus 10. Návod na instalaci (flashing) Ubuntu Touch, nebo také obnovení Androidu a další informace na Ubuntu Wiki.
Tiskni
Sdílej:
Chromebook Pixel Postavený je na 1.8 GHz Core-i5 procesore a má 4 GB RAM. Displej má uhlopriečku 12.85" s pomerom strán 3:2 a rozlíšenie až 2560 x 1700, čo znamená hustotu obrazových bodov 239 ppi. Tá je podľa Google v súčasnosti najvyššia spomedzi všetkých notebookov. Displej má jas 400 nitov a 178-stupňové pozorovacie uhly, je multidotykový a chránený sklom Gorilla Glass. K dispozícii budú dva modely, WiFi model s podporou WiFi 802.11a/b/g/n 2x2 a LTE model navyše so zabudovaným LTE modemom. WiFi model disponuje 32 GB SSD diskom, LTE model 64 GB diskom. Zákazníci zároveň získajú 1 TB kapacity na Google Drive zadarmo na tri roky. K dispozícii sú dva USB porty ale len verzie USB 2.0, mini DisplayPort a čítačka SD a MMC kariet. Telo je vyrobené z hliníka a notebook pri rozmeroch 297.7 x 224.6 x 16.2 mm váži 1.52 kg. 59 Wh batéria poskytuje podľa Google výdrž päť hodín aktívneho používania. WiFi verzia sa začala v USA a Veľkej Británii predávať vo štvrtok za 1299 dolárov, LTE verzia sa začne v USA predávať v apríli za 1449 dolárov. zdroj: http://dsl.sk/article.php?article=13762 Video: https://www.youtube.com/watch?v=j-XTpdDDXiU