Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Od 3. do 4. října se bude v Praze konat mezinárodní workshop o internetové bezpečnosti, který organizuje EUROPOL a sdružení ENISA ve spolupráci s bezpečnostním týmem CSIRT.CZ (Národní CSIRT České republiky). Workshopu by se měli zúčastnit evropské národní a vládní CERT/CSIRT týmy a zástupci orgánů činných v trestním řízení z celé Evropy. Cílem setkání evropských bezpečnostních špiček je především výměna zkušeností z oblasti počítačové kriminality a navázání těsnější spolupráce mezi CERT/CSIRT týmy a bezpečnostními složkami.
Tiskni
Sdílej:
Tematicky velmi blízká bych neřekl, stačí se podívat na program. Dále tato akce je workshop, nikoliv přednášky, což je zřejmě také jeden z důvodů, proč akce není veřejná.Workshop je v tomto případě podle mě spíše buzzword. Já jsem o tématické blízkosti psal po přečtení obou programů, kdybych si je nepřečetl, možná bych si myslel, že jsou tématicky stejné :). Možná někdo nebude souhlasit, ale pro mě je zprávička o nadcházejícím neveřejném workshopu dost zbytečná. Samozřejmě si rád přečtu o nějakých výstupech nebo tak něco, ale tohle má pro mě nulovou informační hodnotu.