Byla nalezena vážná bezpečnostní chyba v telnetd z balíčku GNU InetUtils. Týká se verzí GNU InetUtils od 1.9.3 z 12. května 2015 až po aktuální 2.7 z 14. prosince 2025. Útočník může obejít autentizaci a získat root přístup, jelikož telnetd nekontroluje předaný obsah proměnné prostředí USER a pokud obsahuje "-f root"…
Stanislav Aleksandrov předložil patch rozšiřující KWin (KDE Plasma) na 3D virtuální desktopové prostředí (videoukázka v mp4).
Digg (Wikipedie), "místo, kde můžete sdílet a objevovat to nejlepší z internetu – a nejen to", je zpět. Ve veřejné betě.
Po .deb balíčcích Mozilla nově poskytuje také .rpm balíčky Firefoxu Nightly.
Vývojové prostředí IntelliJ IDEA slaví 25. narozeniny (YouTube).
Vedení společnosti NVIDIA údajně povolilo použití milionů knih ze známého 'warez' archivu Anna's Archive k výcviku umělé inteligence, ačkoliv vědělo, že archiv tyto knihy nezískal legální cestou. Žaloba, ve které se objevují i citace interních dokumentů společnosti NVIDIA, tvrdí, že NVIDIA přímo kontaktovala Anna's Archive a požadovala vysokorychlostní přístup k datům knihovny.
Grafický správce balíčků Myrlyn pro SUSE a openSUSE, původně YQPkg, dospěl do stabilní verze 1.0.0. Postaven je nad libzypp a Qt 6. Projekt začal na SUSE Hack Weeku 24.
Vývojáři se podařilo vytvořit patch pro Wine, díky kterému je možné na linuxovém stroji nainstalovat a spustit Adobe Photoshop (testováno s verzemi Photoshopu PS2021 a PS2025). Dalším patchem se podařilo umožnit dokonce instalaci téměř celého Adobe Creative Cloud Collection 2023, vyjma aplikací Adobe XD a Adobe Fresco. Patch řeší kompatibilitu s windowsovými subsystémy MSHTML - jádrem prohlížeče Internet exporer, a MSXML3 - parserem
… více »Hackeři zaútočili na portál veřejných zakázek a vyřadili ho z provozu. Systém, ve kterém musí být ze zákona sdíleny informace o veřejných zakázkách, se ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) nyní pokouší co nejdříve zprovoznit. Úřad o tom informoval na svém webu a na sociálních sítích. Portál slouží pro sdílení informací mezi zadavateli a dodavateli veřejných zakázek.
Javascriptová knihovna jQuery (Wikipedie) oslavila 20. narozeniny, John Resig ji představil v lednu 2006 na newyorském BarCampu. Při této příležitosti byla vydána nová major verze 4.0.0.
Před týdnem vyšla alfa verze Necessitas, což je port Qt na Android. Nyní se můžete na blogu Qt Labs podívat, jak takový přenos Qt aplikace na Android vypadá.
Tiskni
Sdílej:
> Hehe, so someday also the Qt iPhone port will be working... I wonder
> what that means to Nokia, having their own technology - Qt, QML, ... -
> run on their own "deprecated" Symbian phones, "field technology studies"
> MeeGo, Android, iPhone... read: pretty much everywhere, except...
>
> ... on Nokia's "flagship technology" Windows 7 based phones, har har >:)
Oh, yeah, the "Qt Almost Everywhere" joke has been running around among
developers already
Velmi zajimavej Q-A rozhovor. Docela me nadchla informace, ze by trollove radi videli Necessitas jako cast Qt 4.8. Jestli se toho vazne chytne komunita (kez bych moh prispet ... jenze moje C++ stoji aspon zatim za starou belu), tak mame nadeji na Qtcko minimalne na Androidu a casem mozna i jinde.
Tady je jedina sance postupna obmena "vozoviho parku"
. Ale nejak uplne tragicky bych to nevidel, kdyz se vejde Qt na moji nokii 5800, tak vyjma totalnich smejdu by nemelo moc narazet na androidech.
Mimochodem buildnout nebo na Android mi prislo vyrazne jednodussi nez pro Symbian :)
Nejsem na Android nejakej odbornik, ale narku na nekdy pekne debilni koncepcni rozhodnuti v Androidu slysim v posledni dobe nejak casto. Bohuzel znej pomerne opravnene.
Aplikace na SD kartě nejsou od Androidu verze 2.1 žádný problém, podporuje to přímo hezky přehledně a jednoduše základní systém.Tak daleko bych s tím tvrzením nešel. Jednak to aplikace musí podporovat a navíc (a to je větší problém) ze SD nefungují widgety, pokud vím... Takže to je nedotažený. Taky se ty programy nepřesouvají celý, ale část pořád zůstává v telefonu. Ale ne že by mi to nebylo jedno, místa mám hafo.
V tom je kouzlo Androidu, v jádru je to Linuxový opensource systém kde lze vše upravit k obrazu svému (nikoliv jak se někteří snaží tvrdit, že Anroid už není Linux, že je to uzavřený systém, atp. - to je absolutní nesmysl).V tom s tebou zcela souhlasím. Je ale velmi smutné, že člověk musí použít exploit k tomu, aby získal roota na svém systému. Potom je to ale bezva, možnosti se rozšíří neuvěřitelně.