Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
The Register upozorňuje na článek o tom, že hraní videoher přispívá u lékařů ke kvalitněji provedené práci. Doktoři-hráči dělají méně chyb a práce jim jde rychleji od ruky.
Tiskni
Sdílej:
A stěžoval sis na něj proto, že ti někdy v minulosti nebyla schválena nějaká tvoje zprávička. Nerad bych se mýlil, ale ta tvoje zprávička nebyla tenkrát schválena kvůli tomu, že neobsahovala odkaz na zdroj informací, ze kterého jsi čerpal.Sťažoval som sa preto, lebo správička bola absolútne OT. Svoju správičku som uviedol ako kontrapríklad správy, ktorá bola plne v zhode so zameraním portálu, a boli -- podľa mňa -- na ňu aplikované oveľa prísnejšie kritériá. Áno, moja správička neobsahovala žiadnu linku na zdoj, pretože tento zdroj bol "nelinkovateľný", čo bolo v správičke vysvetlené. Pre tých, čo nevedia o čo išlo: Správička oznamovala vydanie novej verzie FreeBSD, pričom ešte nevyšlo o tom žiadne oficiálne oznámenie v announcement- konferenciách ani na webových stránkach. Jediný zdroj informácie bola existencia prísušnej vetvy v CVS repozitári. IMHO, táto informácia mohla byť určite hodnotnejšia ako skákanie na posunutie zeme a šikovnosť chirurgov kvôli hraniu počítačových hier dohromady. Ale to je len môj názor. Nie je tomu tak dávno, čo sa tu na root.cz zniesla vlna kritiky, že sa stáva bulvárom a začína sa podobať zive. Tak sa mi zdá, že abclinuxu sa pomaly ale isto začína tiež vydávať týmto smerom. Vážim si všetkých zainteresovaných do abclinuxu, áno, aj Vás, pán Krátky. Vytvorili ste hodnotné dielo. Radšej ani nechcem vedieť, koľko úsilia, nervov a hlavne času to stálo, určite veľa. Som ochotný -- a aj drvivá väčšina návštevníkov -- prehliadnuť reklamu, lebo viem(e), že je potrebná. Ale pri všetkej úcte: ak budem chcieť informácie o kravinách ako je hromadné skákanie, určite ich nebudem chcieť hľadať na abclinux-u. Ak ale takýto neužitočný balast na nejakom portáli bude, prestanem ho navštevovať, bez ohľadu na to, koľko hodnotných perál sa v tom balaste bude dať nájsť.