Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Anton Vickerman, bývalý britský provozovatel surfthechannel.com, serveru s indexovanými odkazy na videa ke stažení, byl v úterý odsouzen ke čtyřem letům vězení. Případ je zajímavý tím, že žalobcem byla privátní osoba placená FACT, za níž stojí mocná hollywoodska studia, a celý příběh skutečně místy připomíná scénář z akčních filmů. Více informací přináší ArsTechnica, Guardian, Independent či BBC.
Tiskni
Sdílej:
než porušováním základních lidských práv.Stavajici listina je dokument, kterym lze zduvodnovat pomalu cokoliv, jde o to jak se to vyklada a aplikuje.
.. koho chleba jíš, toho píseň zpívej?Ma to vyhodu, ze vidim realitu.
Stavajici listina je dokument, kterym lze zduvodnovat pomalu cokoliv, jde o to jak se to vyklada a aplikuje.Ale nejdou s ní moc dobře zdůvodňovat totalitní praktiky jaké jste si v Británii v posledních letech oblíbili, tak je potřeba jí "zreformovat", že?
Ma to vyhodu, ze vidim realitu.A to vaše vidění "reality" je jistě to ze všech nejobjektivnější, že? OLOL
některé z těch britských zákonů jsou horší i než to co jsme tady měli za komunistické totalityJde o zpusob, jak je to aplikovane, na papire, podle tehdejsich zakonu bylo Ceskoslovensko vpodstate stat, kde jste mel jako clovelk prava garantovana, realita byl vsak jina.
je jistě to ze všech nejobjektivnější,Nikoliv, ale prakticka zkusenost je prakticka zkusenost.
Jde o zpusob, jak je to aplikovaneBritánie je v tomto nejen horší na papíře, ale toto zvěrstvo provádí i v praxi (viz třeba mnou níže linkovaný případ kluka co fotil na mobil v centru města a na 36 hodin prostě zmizel ze světa, rodina si o něm myslela že je mrtvý). To samé třeba pohrdání právem nevypovídat (povinnost vydat heslo k zašifrovaným datům, jinak vězení), vydávání vlastních občanů do USA aniž by porušili britské zákony (to z UK dělá de facto kolonii USA), otevřené pohrdání rozhodnutím Evropského soudu pro lidská práva (třeba poslední případ s volebním právem vězňů). Tohle jsou absolutně neobhajitelná zvěrstva hodná totalitního policejního státu, nikoliv moderní demokracie. Británie není o nic lepší než třeba putinovské Rusko. Kohokoliv kdo takovéto věci obhajuje považuji za nebezpečného magora a nemám pro něj absolutně žádný respekt (pokud to myslí vážně... také může jít v mírnějším případě jen o omezeného užitečného idiota, viz lidi v diskuzích na zpravodajských serverech opakovaně šířící hnusy jako "kdo nemá co skrývat, nemá se čeho bát" a chtějící zavírat lidi rovnou bez soudů).
36 hodin prostě zmizel ze světa, rodina si o něm myslela že je mrtvýJeden a pul dne pryc a podezdreni ze smrti? Pokud me nekdo na dva dny zadrzi a pote mi dolozi, ze meli duvodne podezdreni a nevarili z vody, klidne to zkousnu, tam jde hlavne aby to nebylo svevolne a na mesice, bez moznosti opravnych prostredku v pripade zneuziti.
Vážně jste takovým příznivcem policejního státuNejsem priznivcem policejniho statu, nicmene si myslim, ze policie nesmi byt bezzuba, pokud existuje duvodne podezdreni a moznost prodleni, o nicem jinem to neni.
protože žijete v Británii a nechcete prostě to zlo vidět?Prave protoze tu ziji a mam moznost v praxi videt jak policie funguje, nemam z toho velke obavy.
Nejsem priznivcem policejniho statuPodle toho co píšete prostě a jednoduše _jste_ příznivcem policejního státu. Ve svobodné demokratické společnosti policie prostě nemůže a nesmí mít možnost kohokoliv svévolně na měsíc zavřít a izolovat od světa, od právníků, od rodiny. Taková možnost je absolutně nepřípustná v libovolném případě. To samé nucené vydání hesla (jinak vězení) a další příklady porušení práva nevypovídat. Pokud tyto věci podporujete, podporujete policejní stát, tak jednoduché to je.
nesmí mít možnost kohokoliv svévolněJa jsem jasne rekl, ze to nesmi byt svevolne a ze to nesmi byt zneuzivano a je treba mit opravne prostredky.
Svévolné je už jenom to, že má policie vůbec tu možnost, bez soudu.Ne. Svevolne je to pokud to policie udela bez duvodu. Policie musi byt schopna zpetne dolozit duvody ke svym krokum a pokud toho neni schopna, nastupuji postihy za zneuziti pravomoci.
, bez soudu.I ve statech, kde je potrebne povoleni soudu, je to v rade pripadu jen formalita a soud v ramci predbeznych opatreni kyvne na cokoliv z duvodu rizika prodleni, staci telefonat policie, takze je to v podstate tozez.
Nejprve důkazy a poté konat.Tak to nefunguje nikde, policie vam muze zadrzet bez udani duvodu na limitovanou dobu temer vsude.
být potrestáni minimálně stejným omezením svobody, aby se pro příště poučili, že nesmí bezdůvodně, bez důkazů, omezovat práva jiných.Nikde jsem nehajil svevolne omezovani svobody, jde jen o to fakticky neznemoznit policii zasahnout v situaci, kdy jde o cas.
Občani Británie jsou ale asi fakt vypatlaný, že si to nechají líbit.Evidentne maji vetsi duveru v korektni praci policie nez vy, o nicem jinem to neni.
Nikde jsem nehajil svevolne omezovani svobody, jde jen o to fakticky neznemoznit policii zasahnout v situaci, kdy jde o cas.
bez udani duvodu na limitovanou dobu. Minimálně by takový policista měl umožnit danému zadrženému si zatelefonovat (ostatně je to v jeho zájmu, ve správném policejním státě by totiž následovalo zadržení všech kontaktovaných osob, hehe
kolik tak času asi policie bude mít?Zalezi na okolnostech, za posledni tri roky se jim uspesne podarilo zmarit nekolik utoku, meli i hodne stesti. Britove maji jedny z nejvetsich praktickych zkusenosti s terrorismem v Evrope, IRA jim poskytla dobry trening a dobrodruztvi v Afganistanu jim ted take nepomaha. Zminena opatreni se pouzivaji skutecne zridka a mne nevadi, ze policie tyto moznosti ma, vadilo by mi pokud by byla zneuzivana.
se prostě v moderním demokratickém státě neděje bez ohledu na "bez udani duvodu na limitovanou dobu".Pak temer nikde "neexistuje moderni demokraticky stat". Vsude vas policie muze zadrzet bez udani duvodu, nesmi to byt svevolne a policie to musi byt schopna duvody pozdeji dolozit. Demokracie je predevsim o sprave veci verejnych a lide si mohou klidne demokraticky odhlasovat takovato opatreni, tam neni rozpor.