Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Minulou středu 10. srpna padlo konečné rozhodnutí o vystřídání výchozího e-mailového klienta v Ubuntu. Po dokončení integrace do Unity global menu, Launcheru a Messaging menu bude výchozím mail klientem přece jen Thunderbird. Nenaplnil se tak "plán B" o navrácení se k Evolution.
Tiskni
Sdílej:
Také dlouhodobě používám Thunderbird a jsem celkem spokojený. Jediné, co mi tam tak nějak chybí je možnost zobrazení seznamu mailů dvojřádkově (např. e-mail a datum v jednom řádku a předmt ve druhém ... docela jsem si na to zvyknul v Lotusu v práci ... i když, jinak je Lotus příšerně pomalý molos ... ale v práci ho bohužel musíme používat :-/ ), což je docela šikovné na širokoúhlém monitoru, kdy mám vlevo seznam složek, vedle seznam e-mailů (který díky tomu dvouřádkovému zobrazení nemusí být moc široký a je tak víc místa na tělo mailu) a nakonec zobrazení daného e-mailu. Tohle právě umí třeba ten KMail, na který jsem před časem zkusil přejít a některé věci byly fajn (jen checkování nové pošty na IMAP účtu bylo o dost pomalejší než v Thunderbirdu, pokud bylo v nějaké složce velké množství e-mailů s přílohami ... nejspíš tam KMAil zjišťuje nějaké informace navíc i u přečtených e-mailů, jinak si to výrazné zpomalení nedokážu zdůvodnit). Bohužel před nějakou dobou dali do KMailu vazbu na Akonadi a zřejmě se jim moc nedaří ten vynucený převod, protože od té doby už jsem se do KMAilu nedostal. Po nějaké poslední aktualizaci jsem mu dal znovu šanci a zkusil kompletně smazat všechny nastavení KMAilu i Akonadi a vytvořit ručně zdroj pro IMAP a najednou to naběhlo ... jenže, otevřu pár mailů a Akonadi hned klekne ... moc stabilní zatím zřejmě není :-/ . Krom toho se ten zdroj IMAP v Akonadi bere zřejmě pro celý systém a nedá se mu říct, aby se použil až v případě, kdy si ho nějaká aplikace vyžádá. Díky tomu to po mě chtělo přihlášení k tomu IMAPu při každém startu systému a to mě jen prudilo (krom toho to pak stejně za chvíli začalo házet hlášky o pádu Akonadi :-/ ) . Takže nakonec jsem se zas vrátil k Thunderbirdu a až na pár drobností jsem spokojený. Jen doufám, že to Akonadi nenacpou natvrdo i do Kopete, prý je to také součást KDEPIM, to by mě už štvalo více, protože jsem si na Kopete už docela zvyknul (dlouho jsem ICQ a Jabber měl v SIM-IM, a docela mi vyhovoval, ale jeho vývoj je nějaký polomrtvý a má vazby na KDE3, což je pod KDE4, pokud to není nutné, tak trochu zbytečné).
Ještě k Akonadi ... obecně mi moc nesedí, jak se v KDE4 (které je jinak již docela použitelné ... dlouho jsem se držel na KDE4 a nechtěl přejít, ale jednoho dne jsem to riskl a myslím, že od KDE 4.5 je to až na nějaké drobnosti celkem dobré, jen to chce vypnout efekty, aby to bylo opravdu svižné - ty efekty jsou docela použitelné a překvapivě to vykresluje i docela rychle a zdánlivě svižně, možná to bude mou grafikou, ale chvílemi je to pak na chvíli jako záškub a líné a stači ty efekty vypnout a rázem cítím, jako by mi někdo sundal z nohy těžkou kouli ... pravda, třeba Hinty / ToolTipy na plasmoidech, ty často docela chybí, stejně tak někdy detailnější volby ... např. u plasmoidu pro výběr profilu napájení a zobrazení stavu baterie bylo v KDE3 v hintu hned vidět, kolik procent ještě u baterie je a jaký mám vybraný profil napájení, nyní to musím nejprve rozkliknout, abych to viděl ... samozřejmě na stav baterie je i samostatný plasmoid, kde je to graficky vidět, ale v tomto by to být v hintu také mohlo) cpe ten tzv. "sémantický desktop" a nejde to úplně vypnout :-/ . Když vypnu indexování v Nepomuku a vypnu i start služby Strigi nebo jak se to jmenuje, některé procesy jsou tam stejně a hlavně mi po každém startu vyskočí KDE oznámení o tom, že není zapnuté indexování. Já žádné indexování nechci a nepotřebuji, nemám potřebu si tím zatěžovat systém. Vím sám dobře, kde co na disku mám a lehko si to najdu i bez indexování. Rád bych celý tenhle indexovací systém vypnul úplně, ale toho se, zdá se, zcela nezbavím :-/ . A to oznámení mohu zrušit pouze, pokud vypnu informační oznámení pro skupinu KDE úplně a to bych zas přišel o některá jiná, někdy užitečná oznámení. Kdyby to alespoň mělo vlastní skupinu oznámení, kde bych vypnul jen tu skupinu.
KDE 4, mám ho pod OpenSuse 11.4 - 64-bit.
-compose
je mizerná, ale před časem se mi to podařilo jakž takž uchodit; jednotlivé hodnoty v to
, cc
a bcc
patří do uvozovek. Ale podpora URL kódování by byla příjemná.
-compose "to='\"Abc, def <abc.def@example.com>\",\"Ghi, jkl <ghi.jkl@example.com>\"',cc=..."
file://...
).