Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Vyšla již sedmá údržbová verze Red Hat Enterprise Linuxu 5. Přináší vylepšení v oblasti KVM a Xen virtualizace, aktualizované ovladače s podporou nového hardwaru a další.
Tiskni
Sdílej:
Since upstream has a 6.1 version already released, we will be using a Continous Release repository for 6.0 to bring all 6.1 and post 6.1 security updates to all 6.0 users, till such time as CentOS-6.1 is released itself. There will be more details about this posted within the next 48 hours.Takze Maxi: ano, pracuji na 6.1 (o tom nikdo nemluvil, ze by nepracovali), ale zaroven udrzuji verzi 6.0 bezpecnou.
Tomu nějak nerozumím, ony se snad už nevydávají (security) updaty pro RHEL 6.0?ak niekto fakt potrebuje z-stream, tak nad centosom ani nerozmýšla
tak mne překvapilo, že by takhle brzy po vydání 6.1 už 6.0 nebyla udržovanáProč udržovat 6.0, když se při
yum update
stejně automaticky přehoupneš na 6.1?
Opět reagujete na něco jiného, než co jsem napsal. Takže ještě jednou: je-li opravdu plně updatovaná 6.0 přesně totéž co plně updatovaná 6.1, pak nemá smysl vůbec o nějaké verzi 6.1 smysl mluvit.
Pokud se nemeni verze a pritom se po yum update neco podela, admin by mel premyslet, zda pro nej neni uzitecnejsi jit nekam skrabat brambory, protoze tomu evidentne nerozumi a neco posral.
Ve vašem ideálním světě možná. V tom reálném, ve kterém žijeme my ostatní, to tak jednoduché není…
(Vycházím z tvrzení, že prosté "yum update" přejde z x.y na nejvyšší dostupnou x.z.)
Myslíš .(x+1)? Aktualizovaná instalační média
Pokud ale po instalaci udělám update (což bych měl), tak je vlastně jedno, které médium použiju, protože rozdíl bude jen v objemu dat stahovaných při té aktualizaci. Výsledek ale bude stejný.
často s podporou nového HW. Případně čas od času větší aktualizace některých balíčků: viz. např. Firefox 3.0->3.6 při ukončení podpory řady 3.0
To jsou ale změny, které bych od "yum update" v enterprise distribuci nečekal. Snad jen u toho Firefoxu, kde je to dáno nesmyslnou politikou Mozilla Foundation.
Aby nedošlo k nedorozumění: netvrdím, že je ten model špatný, jen mi připadá, že se v něm označování (minor) verzí stává jen formalitou. Verze se pak stávají jen jakýmisi "milníky" (terminologií VCS je to tag místo větve).