Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
V srpnu Mozilla představila WebExtensions, tj. nové API pro doplňky Firefoxu. Jedná se API kompatibilní s Chromem a Operou. Dle aktuálního plánu by stabilní verze WebExtensions měla být k dispozici ve Firefoxu 48 v červenci 2016.
Tiskni
Sdílej:
Neviem o tom, že by pre chromium existovalo rozšírenie schopné nahradiť pentadactyl. Staré API rozšírení firefoxu prakticky nemá konkurenciu ak ide o možnosti customizácie.
No najväčšou zmenou (neviem kedy je plánovaná a či sa vôbec dočkáme) by malo byť servo, pod ktorým XUL nepôjde. Prepis UI do HTML je logický krok pri prechode na servo. Čomu momentálne nerozumiem je electrolysis (servo by malo byť schopné stabilne fungovať vo vláknach, takže oddelenie procesov sa mi zdá ako zbytočná rážia).
youtube-dl
).
ABP (má vlastně v dnešní době nějaké výhody oproti ublock?)
Pro mne má zásadní výhodu v tom, že jsem na něj zvyklý a nemám s ním žádný problém natolik podstatný, abych hledal náhradu: :-)
V kontextu toho, o čem byla řeč, je ale nepravděpodobné, že by nové API neumožňovalo fungování Adblock Plus, ale nebránilo jinému rozšíření, které dělá víceméně totéž.
Why WebExtensions and not Jetpack? …WebExtensions has built-in support for content blocking, which is used by many ad-blocking and anti-tracking extensions that are popular…dále
We don't want to limit what add-ons can do in Firefox. We will work with every developer who is interested to make their add-on work in Firefox, and work to provide the functionality required in as many cases as possible.a k tématu kompatibility s API chrome
Imagine the APIs as a Venn diagram. In the middle are cross-browser APIs for content scripts, tabs, and windows. In the Firefox side are APIs for toolbars and other UI elements. On the Chrome side are APIs for Google's cloud services.Content scripts, do toho myslím greasemonkey docela spadá.