Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Uživatel Humble Bundle mohl dosud částku, za kterou koupil kolekci elektronických knih, her nebo dalšího softwaru, libovolně rozdělit mezi vydavatelství, charitu a organizátory. Nově bude možné poslat na charitu maximálně 15 %. Většině uživatelů se to nelíbí.
Tiskni
Sdílej:
Většině uživatelů se to nelíbí.Nic takového se v odkazu nepíše.
Uživatel Humble Bundle mohl dosud částku, za kterou koupil kolekci elektronických knih, her nebo dalšího softwaru, libovolně rozdělit mezi vydavatelství, charitu a organizátory.
Nemohl, totiž ty posuvníky provozovatel odebral před pár týdny (příklad), lidi ty stránky různě hackovali, aby posuvník dostali zpět. Viz třeba Humble Bundle Price Sliders Are Broken, Customers Say.
Už před výrazně delší dobou z většiny akcí odebrali možnost volby charity.
Jeden z důvodů, proč to vadí, je, že některé ty organizace sajou (diskuze).
Také pro připomenutí:
Za těch posledních několik let také klesl podíl nativních linuxových titulů, vůbec titulů mimo Steam… zhruba půlka balíčků knih jsou sračky a ten zbytek se z aspoň 2/3 opakuje po pár letech.
Přijde mi, že původní smysl Humble Bundle prakticky padl. Dneska je to prostě další obchod se softwarem a pop kulturou.
Ano, jsou to taky třeba lidi, třeba i dobrý, já nevím, ale já je neznám, nevím, co jsou zač. Kdyby tam třeba dali nějakou lokální charitu pro lidi z jiných států, třeba by se přispívalo líp.+1, nekolikrat jsem prispel v Alze, ale vytaci me kdyz me prodavac hned po nakupu prekvapi s nejakou charitou, spolehajic ze bych se z tech lidi za mnou mohl stydet neprispet. Zkratka nemam rad zneuzivani tohoto typu. Kdyz mohu prispeju ale ne tak ze me nekdo bude nutit koho neznam a tudiz muzu mit dost silne pochyby ze to na te charite skonci a za druhe spolehat na to ze jsou ololo me dalsi lidi, to beru nejen jako zneuziti situace ale jako dost neeticky podraz.