Samsung na akci Galaxy Unpacked July 2026 (YouTube) představil své nové telefony Galaxy Z Fold8 Ultra, Fold8 a Flip8, hodinky Galaxy Watch Ultra2 a Watch9 a chytré brýle ve spolupráci s Gentle Monster a Warby Parker.
Po pěti letech vývoje vyšla česká počítačová hra Scarlet Deer Inn (ProtonDB). Scarlet Deer Inn je vyšívaná temná středověká pohádka. Zatímco život ve zdánlivě obyčejné vesnici se točí kolem běžných povinností a sousedských drbů, v podzemí se skrývají zlověstná tajemství.
Představen byl Raspberry Pi Touch Display 2 s uhlopříčkou 10 palců a rozlišením 1200 × 1920 pixelů. Cena je 80 dolarů.
RPCS3 (Wikipedie), tj. open source emulátor Sony PlayStation 3, snížil minimální požadavky. Nově jsou podporovány starší grafické karty ATI Radeon řady HD 2000, 3000 a 4000 z let 2007 až 2009. Na PC běží už 75 % všech her pro PlayStation 3. V budoucnu bude RPCS3 fungovat bez firmwaru z PS3. V RPCS3 byl implementován systémový modul cellSysmodule (𝕏).
Vyšel open-source nástroj winetop (MIT) — nativní CLI/TUI pro sledování a ukončování Wine, Proton, Lutris, Heroic a Bottles sezení. Seskupuje procesy podle WINEPREFIX / Steam AppId, umí bezpečně zabít jen hru (včetně Steam reaperu) a nabízí i skriptovatelné příkazy (list, kill, orphans, …). Balíčky jsou mimo jiné na crates.io, Copru (dnf copr enable kovariadam/winetop), PPA ppa:kovariadam/winetop a AUR (winetop-bin).
Ve spolupráci společností OpenAI a Work Louder byla představena (𝕏) hardwarová klávesnice Codex Micro pro práci s AI agenty. Cena klávesnice je 230 dolarů.
Byl vydán Mozilla Firefox 153.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 153 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
V linux-cve-announce bylo oznámeno 433 zranitelností za jediný den (19. července).
Byla vydána nová verze 5.44 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 71 vývojářů. Změněno bylo přibližně 270 tisíc řádků v 1 300 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Na 23. září 2026 je do bratislavské Nové Cvernovky naplánovaná jednodenní konference #nobullshit.camp pro tech leadery, DevOps a platform inženýry. Mají tu zaznít upřímné příběhy z praxe o tom, co v produkčních systémech reálně fungovalo, co se pokazilo a co si z toho lidé odnesli. Témata pokrývají tři oblasti – DevOps a platformy (Kubernetes, cloud, provoz systémů), firemní kulturu a leadership. Program běží ve dvou formátech: hlavní
… více »Společnost Intel oznámila úmrtí spoluzakladatele firmy. Andy Grove zemřel ve věku 79 let. Od roku 1979 byl prezidentem firmy Intel, později působil jako CEO. Uvedl se i jako autor knihy Only the Paranoid Survive: How to Exploit the Crisis Points that Challenge Every Company.
Grove má za sebou velmi plodný, leč nelehký život. Ve dvaceti letech uprchl z Maďarska, později vystudoval MIT a stal se prvním zaměstnancem tehdy neznámé firmy Intel.
Tiskni
Sdílej:
Neplyne. Ale je to přinejmenším příklad k zamyšlení pro ty, kdo vykřikují, že kvůli (medializovaným) excesům několika jedinců je potřeba bezpodmínečně vyhnat všechny bez rozdílu a že všichni migranti jsou darebáci, kteří už z principu nic dobrého přinést nemohou.
Případně se můžete podívat na stránku na Wikipedii s příklady dalších významných osobností; kdo dává přednost obrázkům před písmenky, může zkusit tento kratší seznam.
ale naprosto odmitam prispivat na jidlo, bydleni a zdravotni peci imigrantu. Jsou to pro mne absolutne cizi lide a jejich osud je mi srdecne ukraden. At si ziji, kde chteji, ale za sve penize.Když mám takové myšlenky, tak si vzpomenu na: ‚Amen, pravím vám, cokoliv jste učinili jednomu z těchto mých nepatrných bratří, mně jste učinili.‘
Btw ja sam jsem osoba velmi solidarni, ale jsem solidarni se svou rodinou, prateli a osobami, u kterych se mi to vyplati.To už právě není solidarita, ale to jen tak na okraj.
obrovske ekonomicke naklady
Já si naopak myslím, že určitá vlivná sorta lidí a korporací na tom hodně vydělá. Ať nepíšu znova již napsané, webwit:
But empathy is not the reason we're letting them in. Macro economics is. The rest is just clouding that issue. It's an old game. The US is doing it, showing on one hand how tough they are at the Mexican border, while in reality letting a controlled amount in. War is not a current thing, it's been going on forever, apparently we cared less before, yet it's now that we let much bigger floods in among much propaganda. I find that interesting. It's because cheap labor import is an important thing in neo liberal economic growth and apparently deemed very important at this point in time. If we keep it technical and not about religion and cultural differences, the problem is the saying "socialize the costs, privatize the profits". The costs (not only monetary) of importing are for the tax payers. The profits are for the 1%. At the same time there's a downward pressure on wages for the common man.
Motor Jikov, takže to asi budě nějakej Rusák nebo aspoň komouš.Motor Union alias JIhočeský KOVoprůmysl je tradiční Česká firma snad ještě z dob Mare Terezie. Jediné co je tady Ruský komouš seš tedy pravděpodobně ty.