Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Byla vydána nová verze 7.1 (YouTube) svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Mary Lou bylo vybráno na počest americké jazzové klavíristky Mary Lou Williams (YouTube).
Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.
Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.
Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.
Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede Petr Hodina, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem mobilního … více »
Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.
Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o
… více »Ve věku nedožitých 98 let zemřel dne 9.8.2011 Roberto Busa SJ , katolický kněz, jezuita, průkopník počítačové lingvistiky. Jako první přišel s myšlenkou digitalizace textů a využitím informačních technologií k jejich zkoumání. Kromě toho přinesl světu informatiky mnoho dnes zažitých pojmů, například pojem hyperlink. Bližší informace na radiovaticana.cz a stránkách IBM
Tiskni
Sdílej:
katolický kněz, jezuita
Nebude flejm?
Na ostatní katolíky (a jezuity) mám názor viz příloha. 
p.s. Alespoň už vím, kdo jsi, Nicku, alias voide. 
Každý někdy napíše nějakou pitomost.Vám se to dokonce daří velmi často. Ale nejhorší je, že jste asi nepoučitelný. Zatím jste alespoň nepředvedl žádný pokrok.
p.s. Alespoň už vím, kdo jsi, Nicku, alias voide.Dva ze tří gejů se shodují, že jsem nacista - to úplně stačí, tím je řečeno všecko. Takže úsudky nedouků mne už nemohou vykolejit, jsem zvyklý. :)
Přitom by stačilo pár vět z české wiki. To umí už i děti na základní škole.
K posměchu nám už slouží AsciiWolf
Ty osobní útoky si strč někam, voide.
Když ti dojdou argumenty, drž raději hubu. Tím, že se budeš do někoho navážet namísto, abys použil rozumnou argumentaci ze sebe uděláš ještě většího vola, než jsi.
Jelikož lze tvé "staré" příspěvky dohledat, není to třeba více rozebírat. 
p.s. S tím vykáním jdi někam. Vykám lidem, kterých si určitým způsobem vážím a mezi ně rozhodně ty, ani ostatní trollové, nepatříte. 
Jezuité je řád (společenství, nikoli vyznamenání :-P ) v Katolické Církvi
tato tema bz mala byt vcas uzamknuta.. vsetkym je jasne ze tento clovek nieco spravil pre tento svet.. pokoj snim (peace)