Fedora Magazine informuje o Shell & Display Next hackfestu zaměřeném na vylepšení podpory HDR, VRR a dalších grafických technologií na Linuxu. Hackfest proběhne 24. až 26. dubna v Brně.
Společnost Razer představila svou novou bezdrátovou myš Razer Viper Mini Signature Edition. Je z hořčíkové slitiny a váží pouze 49 gramů. Její cena je 279,99 dolarů (6 tisíc korun).
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2023 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 34 místností, 63 tracků, 787 přednášejících, 775 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Ronin byl vydán ve verzi 2.0.0. Jedná se o sadu nástrojů napsaných v Ruby určených pro výzkumníky a vývojáře v oblasti počítačové bezpečnosti. Ronin lze přirovnat k Metasploitu.
Od 9. února nebude podporován bezplatný přístup k Twitter API.
Byla vydána nová verze 1.75 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.75 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Po půl roce od vydání verze 2.36 byla vydána nová verze 2.37 knihovny glibc (GNU C Library). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byly oznámeny změny ve vedení společnosti IBM. Jim Whitehurst, bývalý CEO společnosti Red Hat, už není prezidentem IBM.
Tiskni
Sdílej:
statistiku, kolik lidi z ruznych ras je potreba k narozeni genia
A zohledňovala ta statistika i bias daný tím, jakou šanci má takový génius tam, kde se narodí, prosadit se a uplatnit svůj talent, aby se něm jakožto géniovi vědělo?
žádný dávky pro migranty!!!!!!! >:C >:C
zase jako nadruhou stranu si to zkuz přepadnout se záplatovaným nafukovacím člunem a kalašnikem 1000 let starým nakoleni vopravovaným velikakakakánskou loď s kontikama rychlou moderní vodníma vojákama hlídanou :O :D ;D ;D
myslim, ze z nejakeho historickeho duvodu (namorni pravo) na obchodni lodi nesmi byt vubec zadne zbrane, takze ty tankery nebo kontejnerove lode nemuzou strilet zpet.a nestačilo by je v sebeobraně polejt beznínem a zapálit? kanistr ani syrky se snad jako zbraň nepočítaj ne? tak by byl odnich pokoj a bylo by to OK ipodle těch starejch námořnickem zákonů
Bridget van Kralingen has also been a champion of diversity, chairing our LGBT+ and Women’s initiatives.Tak je to správně, protože bez nás LGBT+ přece nelze dosáhnout obchodního úspěchu a technologické převahy nad konkurencí. Firmy musí při volbě zaměstnanců především přihlížet k jejich sexuální preferenci a identitě, protože o to jde v obchodě a hlavně v IT až v první řadě. A kdo dnes není trans, jako by nebyl. Ten korporátní svět je krásně duhový. A mimochodem, na pozadí téhle dobré zprávy teď začne IBM dělat s Red Hatem to samé, co Oracle udělal se Sunem.
Tak je to správně, protože bez nás LGBT+ přece nelze dosáhnout obchodního úspěchu a technologické převahy nad konkurencí.Když se vám část zákazníků a část potenciálních zaměstnanců bude vyhýbat, těžko dosáhnete převahy nad konkurencí, které se vyhýbat nebudou.
Firmy musí při volbě zaměstnanců především přihlížet k jejich sexuální preferenci a identitě, protože o to jde v obchodě a hlavně v IT až v první řadě.Chytrá firma to dělá přesně naopak a k těmhle věcem vůbec nepřihlíží. Protože to, jak je někdo třeba dobrý programátor, vůbec nezávisí na tom, co má v kalhotách.
Když se vám část zákazníků a část potenciálních zaměstnanců bude vyhýbat, těžko dosáhnete převahy nad konkurencí, které se vyhýbat nebudou.Přesně tak. Kdo nemá ve firmě alespoň 50% LGBT+ a jiných utlačovaných menšin, s tím se nikdo nebaví a nikdo v takové firmě dnes ani nechce pracovat. Tak je to taky správně. Osobně bych byl pro 100% kvóty a většinu, která nás utlačuje, bych vůbec nezaměstnával.
Chytrá firma to dělá přesně naopak a k těmhle věcem vůbec nepřihlíží. Protože to, jak je někdo třeba dobrý programátor, vůbec nezávisí na tom, co má v kalhotách.Tak samozřejmě že firma nepřihlíží k tomu co máme v kalhotách, protože to ne vždy odpovídá kým skutečně jsme. To by se taky mohla velice nepříjemně splést a použít nekorektní zájmeno, a my bychom pak tu firmu mohli obratem zažalovat za diskriminaci a pracovníka HR za hate crime. Vy jste asi myslel, že firma nepřihlíží k tomu, jestli jsme z nějaké utlačované menšiny. Jenže jestli k tomu firma vůbec nepřihlíží, tak nenabere dostatečný počet zaměstnanců z utlačovaných menšin, čímž se jí - jak mi sám dáváte za pravdu - budou vyhýbat zaměstnanci i zákazníci, a firma zkrachuje. Takže jsme něco jako kmotři osudu. Přinášíme firmám štěstí když nás naberou, a velkou smůlu a krach když ne.
nic nenávistnýho/fobního tady jako nevidim :D ;D
Když se vám část zákazníků a část potenciálních zaměstnanců bude vyhýbat, těžko dosáhnete převahy nad konkurencí, které se vyhýbat nebudou.
proto je jako potřeba by všichni byli uplně stejně solidární s lgbt/migrantama/etc a jako skočili ztoho útesu společně najednou :O :D :D ;D
Chytrá firma to dělá přesně naopak a k těmhle věcem vůbec nepřihlíží. Protože to, jak je někdo třeba dobrý programátor, vůbec nezávisí na tom, co má v kalhotách.
akorátže lickej plevel co dělá že todleto řeší zaprvý žádný technici nejsou a zadruhý imho věčinou technickejma vědomostmama/zděláním pohrdaj :D :/ :D :/