Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Na vejšce bych moh jedině tak uklízet tak nevim jak to tam je...Stejně jako jinde, zameteš, namočíš mop, vytřeš. Tu první část je občas možno vynechat.
Myslíš, že je to troufalé?Přesně tak.
Nebo ty se ve svém oboru neumíš poměřit s lidmi, co třeba studují to samé?Ne, jsem na základce
musel bych být opravdu extrémně předvídavý!A trpělivý...
b) Proč mi připadá, že sis založil účet na AbcLinuxu jen abys napsal tenhle komentář?Nějaký komentář snad musí být první, ne? Proč ne zrovna tento?
Velice kladný.
... ale přesto si myslím, že normální člověk se musí naučit spousty "nelogických" věcí - od vzorce pro objem koule až po vzorec na počítání objemu těch zrotovaných grafů pomocí integrálů:)njn, na gymplu se počítají takový věci pomocí dosazených dvojných a trojných integrálů. Pokud se s nimi na výšce potkáš, tak pochopíš, jak jsou tyto věci (objemy, momenty setrvačnosti etc.) vlastně jednoduché a logické.
pokud je tam ale víc písmen a jinejch paznaků než čísle pak je to !@#$%^&*To se potom občas člověk bojí, aby neudělal pravopisnou chybu.
0! = 1nebo
x2 = -1(cti "iks na druhou rovna se minus jedne")... To potom poplete trosku hlavu...
x @ R\{0} x/0 = nekonecno x/nekonecno = 0 x = 0*nekonecnonekonecno/2 = nekonecno
A jak vůl s takovýma úvahama jako já mohl vyhrát okresní kolo fyzikální olympiády?
Vesmír je nekonečný, v čehož plyne, že ve vesmíru je nekonečné množství energie a hmoty.
Jak to z toho plyne?
Já mam pocit, že je to díl, kdy se pokusí Holly zvýšit inteligenci a ona se jí zkrátí i životnost.
Tiskni
Sdílej: