Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
a tím pádem se spousta zařízení stane dostupnější pro běžné uživatele.
A jsme u jádra problému. Za posledních asi pět let jsem viděl, co se stalo, když se laptopy staly dostupnějšími pro běžné uživatele -- marketing a snižování cen na úkor kvality a ergonomie. Totéž u kompaktních fotoaparátů... Navíc Android je hnus, velebnosti. Dostupnost pro běžné uživatele v téhle oblasti nezřídka implikuje utrpení uživatelů poněkud náročnějších.
V anketě chybí možnosti pro ty z nás, kteří jsme na žádné dovolené ještě nikdy nebyli, nikdy na žádnou nepojedeme a nemáme ani sebemenší tušení, proč bychom někam měli jet.
Já už ho nemám, takže mi to může být jedno.
Ale samozřejmě, že každý rok (a dokonce mnohem častěji) odpočívám. Pointa byla v tom, že nevidím nejmenší důvod jet kvůli tomu někam do prdele. Když už chci za každou cenu utrácet peníze, koupím si nějakou užitečnou věc. Třeba ta věc bude mít po roce 10% zbytkové hodnoty — poté, co celou dobu dobře sloužila. Když odjedu do háje a za týden se vrátím, zbytková hodnota takového nesmyslu je vždy přesně nula. Což zcela postrádá logiku. Nevím, co by se mi muselo přihodit, abych něco podobného udělal.
Pointa byla v tom, že nevidím nejmenší důvod jet kvůli tomu někam do prdele.
Inu, jsou lidé, kteří by rádi věnovali občas věcem, které zde provozovat dost dobře nejde. Ti ten důvod pak vidí. Také ho vidí ti, kteří by rádi viděli něco jiného, co zde k vidění není. No a nakonec to pro někoho může být jakési odpoutání se od stereotypu.
Byl jsem na několika výletech (schválně to nechci nazývat dovolenou), jež mi změnily určitým způsobem pohled na svět. Něco takového by se mi těžko událo doma na zadnici.
Jak víš, že se stala chyba? Vůbec, co o něm víš?Vím o něm to, že zakončil tu větu mračícím se smajlíkem.
Tiskni
Sdílej: