OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
...vtatit k neustalemu sjizdeni domaci zasoby nightwishu...+1
CRo-Cesko.m3u CRo-Leonardo.m3u CRo-Vltava.m3u CRo1-Radiozurnal.m3u CRo-D-Dur.m3u CRo-Praha.m3u CRo-Wave.m3u DanceRadio.m3uTakze pres internet. Analogovy tuner mam taky, pekny hifi grundig s RDS, kdo ho chce, za 500?
Občas z webu, občas z mobilu.
naštěstí jsem ji včas zakázalSnažil jsem se o něco podobného, ale málem jsem byl ukamenován
vůči lidem, co ráno automaticky po příchodu do rachoty tu krabici zapnou a pak jsou celý den v háji.To je naprosto přesné!
Hudbu bych ještě sneslJá ne. Protože to, co ostatní poslouchají, není hudba ale rock. A to pánové, promiňte, ——— to prostě nejde.
ef em!no jistě, o existenci nějakých megahertzů totiž 99.9% moderátorů nemá ani ponětí. A co se 'FM' týče, nejsou na tom o nic lépe. Jediné co považují za důležité je maximálně procítěně to vyslovit "éF Emmm!"
Ale to přišlo až teprve nedávno. Dřív se používala výstižnější označení DS, SV, KV, VKV. Ej em a ef em zní asi víc americky, tak asi proto.To "nedávno" už je hezky dlouho. Sice pamatuji ještě rádia (z ciziny), kde bylo LW, MW atd., ale už na přelomu v 80. letech (a spíš ještě dřív) bylo u jednodušších rádií běžné označení AM/FM.
ale pod pojmem „rádio“ si spíš představím to, co většina lidí – něco, co se dává jako bonus do MP3 přehrávačů a do aut.A sakra, nějak se nám to posouvá. Není to dávno co byl jako bonus k rádiu kazeťák :)
V anketě jsem nehlasoval, protože z ní bohužel není jasné zadání. Volba „přes internet“ může značit klasický rozhlas, šířený i přes internet (např. ten Český rozhlas, Frekvence 1 apod.), nebo internetová rádia (případně obojí). A to je naprosto zásadní rozdíl.Cílem ankety bylo zkoumat použité technologie, nikoliv typ rádií.
ale priste, az budu mit zase pocit nejakeho bugu na webu, tak to nejdrive zkonzultuji s FAQ ;)a dočteš se něco na způsob: it's not a bug, it's a feature
Já vím. Proto jsem to dal do toh tagu. Ale jestli jsem se tě dotknul, tak se omlouvám.Ne, vubec. V pohode :)
Je to zcela logické a zjevné, proč tomu tak jeMe to teda zjevne neni a netusim, proc nestaci formular, kde by reportujici zadal jmeno a e-mail.
pak jste k smíchuVždyť jsem to říkal. Ale z toho nic. Mně zase k smíchu přijde Vaše patička. Nejlepší software opravdu zadarmo není. Takže teď jen váhám, zda v tom jen nemáte přehled a o sexu to neplatí, nebo to platí i o sexu. Má někdo zkušenost s "komerčním" sexem, že by v tom udělal jasno?
Má někdo zkušenost s "komerčním" sexem, že by v tom udělal jasno?S komercnim sexem sice zkusenost nemam, ale rekl bych, ze sex "zadarmo" je tak 13-17. rok zivota, pak uz vetsinou o neco jde. Umm kdyz jde ta doba tak vpred, a kdyz vidim lidi kolem sebe, tak uz mozna ani tohle neplati. Holt pokrok je pokrok. :)
Analogový příjem FM jsem zaškrtnul, protože převažuje a nechci zatěžovat zbytečně Internet.
Jinak Interne-radio používám v zahraničí k poslechu českých stanic (které samozřejmě nejsou v dosahu) nebo k příležitostnému poslechu exotických radio-stanic.
Tiskni
Sdílej: