V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Po přečtení jednoho komentáře pod zprávičkou o dalších Linuxových počítačích od Asusu jsem se trochu zamyslel nad tím, čím by bylo Eee PC přínosné pro mě a dospěl jsem k překvapivému závěru - rozhodl jsem se jeden z nich koupit. Na zpříjemnění cesty ve vlaku / v metru, nějaké to psaní skriptů, sledování anime a přenosný poznámkovník ideální zařízení. Když k tomu přidám i USB 4G modem, budu mít perfektní přístup na internet kdekoliv. Výhody které by mi oproti Eee poskytl plnohodnotný notebook pro mě nemají skoro žádný význam a 7" display stačí na lecos.
Jasná volba tedy padla na model 8G, který se jako jediný pyšní v základu 1GB RAM a solidní velikostí disku, která, pokud jí rozšířím větší SDHC kartou a usb diskem jako skladištěm větších objemů dat, bude zcela dostačující.
Zarazily mě ovšem zprávy o problémech s SSD diskem v tomto modelu a protože se mi ani na Google nepodařilo zjistit víc detailů, obracím se na vás. Neví někdo jak to s tím vypadá? Byly případné HW problémy Asusem vyřešeny, nebo mám raději sáhnout po bezproblémovém 4G (který by mi kapacitou SSD docela stačil) a RAM rozšířit dodatečně? A ještě jeden dotaz: několik lidí už tu tvrdilo že jsou vlastníky tohoto zařízení. Kde se ho vyplatí pořídit? Čeští prodejci si totiž docela přisolují ceny
Tiskni
Sdílej:
...sledování anime...
+1
Jinak ale mám (jak známo) čerstvě koupený Dell Latitude D400 (na Aukro.cz za 6200,- Kč) a musím říci, že nemít to tak hnusné ovládací záležitosti (klávesnice, touchpad), byl by super. Pár investic do periferií a je z toho nářez jak řemen. 12" rulezzz!
A když ano, vejde se do náprsní kapsy bundy.Nebude ti v létě horko?
Navíc i s diskem v kapse/brašně je to pořád menší než ten Dell. :)Jasně, ale když už bych měl s sebou tahat nějakou brašnu, dal bych si tam (já osobně) něco trochu blíž běžnému notebooku (něco jako MacBook). Ale rozumím ti - Éééčko prostě sedí tvým potřebám.
Ta ma celkem slusnou podporu.
Tak takové věci přede mnou ve vlastním zájmu neříkejte ani jako vtip.