Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Tak koukám, že se chybička vloudila - chtěl jsem si to nechat jako poznámku pro sebe a ono se to vypublikovalo - no stane se
Tiskni
Sdílej:
Asi proto aby bylo možné zápisy zglajchšaltovat..Bylo pouhé konstatování. O žádném zlém úmyslu nikde nepadlo slovo. A navíc jsem jen uvedl že (z mého úhlu pohledu) šlo o docela podstatný detail. Jeden čas jsem uvažoval o napsání blogpostu podle čeho si při letmém projíždění přípěvků hodnotím jiné blogy a komentáře (samozřejmě že ne někam na papír, ale v hlavě). Pak jsem to ale hodil k ledu - komu co je po tom. Ovšem počet hodnotitelů u hodnocení v tom svou váhu měl. Chápu že ti asi jednotlivé blogy už splývají, ale mé rozhořčení nad tím jakou to dělá neplechu bylo na jiném místě, a také to nebylo adresné - maximálně možná ještě tak na adresu toho samotného hodnocení jako neodbytného textu. Asi stejně tak jako se rozčilujeme tak zpožděným vlakem, nebo zpackaným zákonem - taky konkrétní "viníky" neznáme a pěkně od plic si ulevíme.
Puvodni variantu odpovedi jsem zcenzuroval. Ale fakt se mi nelibi, jak nas neustale osocujes.
Zajímalo by mne tedy CO je na tom zápisu nepřátelsky laděné?Ty ten ton nevidis? Znam lidi, kteri kazdeho servou a zaroven si o sobe mysli, ze maji s lidmi pratelske vztahy. Nerikam, ze jsi jeden z nich. Ale jestli se ti fakt zda, ze ton v tech dvou zminenych vetach neni negativisticky, pak to vzdavam.
title
je to především proto (a vždy bylo), že nechceme přehltit výpis spoustou čísel a údajů. Proto jsme například také do atributu title
kdysi přesunuli jméno a název blogu ve výpisu blogů na hlavní stránce. Bylo toho moc, špatně se to vešlo.
Kdybychom tedy chtěli zobrazovat počet hlasujících přímo, tak kde? Nelze z toho dost dobře udělat jen číslo v závorce, protože by to bylo matoucí -- například právě ten výpis blogů na hlavní stránce používá číslo v závorce pro označení počtu komentářů.
Museli bychom tedy asi za "Hodnoceni: x %" dát ještě "Hlasujících: y". A to se mi nezdá šťastné. To už by se většině lidí ten řádek s informacemi o článku/zápisku nevešel na jeden řádek.
Kam byste to tedy dali?
Počet hlasujících mi tam taky chybí a title to nespraví.Je to mírně off-topic, ale zajímalo by mě, proč to lidem vadí až teď, když to tak bylo od začátku podpory hoddnocení.