Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Víte co ty klávesy v opeře dělají?
Možná jsem se špatně vyjádřil, ale přesně o tom co je v uvedeném odkazu jsem psal, prostě tam ty podstatné navigační funkce chybí. FF neumožňuje procházet stránku pomocí klávesnice a v důsledku toho je FF IMHO neovladatelný z klávesnice.
Opera ma v poslednej dobe pod linuxom zacina zlostit. Nema dotiahnute pluginy na prehravanie multimedii, flash player pri prehravani videa v youtube zamrza, pri nejakom probleme java appletu zamrzne kompletne cele okno a celkovo to dost casto pada. Skusil som konqueror a ten je omnoho stabilnejsi.
Kazdopadne si operu necham, mailovy klient mi vyhovuje a rovnako na surfovanie po beznych strankach bez flashu, embedded videi a appletov je opera vyborna.
Mimochodom, pod winxp mi opera nepada, flashe nemrznu a dokonca prehra takmer vsetky embedded videa... Uz aby to chlapci dotiahli aj na linuxovej verzii.
Tabulátor funguje, tedy pokud máte zrovna aktivní okno s obsahem, ale obávám se, že je to jako srovnávat trabanta s mercedesem.
Shift+šipky mi umožňují v opeře navigaci po odkazech na viditelné části stránky (ctrl+šipky po celé stránce) všemi směry, přičemž respektují ostatní ovládací prvky stránky. Přirovnal bych to k pohybu po buňkách v tabulkovém procesoru, s prostým tabulátorem to je neporovnatelné.
To je těžký život webového designera.
A představte si, že mne je zase úplně jedno jak to který prohlížeč zobrazuje. Chci aby to bylo dobře čitelné a ovladatelné právě v tom mém oblíbeném...
Tiskni
Sdílej: