Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Linus Torvalds zmínil, že souborový systém Bcachefs zřejmě odstraní z mainline Linuxu v začleňovacím okně pro vydání 6.17. Kent Overstreet mu totiž posílá kód s novou funkcionalitou i pro začlenění do kandidátů na vydání, kdy očekává pouze opravy chyb. Kent Overstreet byl již dříve z vývoje vyloučen kvůli konfliktní komunikaci.
Ministerstvo průmyslu a obchodu propaguje Microsoft. Ten ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu spouští AI National Skilling Plan v ČR. "Iniciativa Microsoftu přináší konkrétní a praktickou podporu právě tam, kde ji nejvíc potřebujeme – do škol, firem i veřejné správy.", říká ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček.
Jste český ISP? Vyplněním krátkého dotazníku můžete pomoci nasměrovat vývoj nové generace routerů Turris Omnia [𝕏].
Celkové tržby společnosti Canonical za rok 2024 byly 292 milionů dolarů (pdf). Za rok 2023 to bylo 251 milionů dolarů.
Byla vydána verze 1.88.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 6.17. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (14.5.4) a opravuje několik chyb.
Jsou tomu nějaké dva měsíce co jsem se rozhodl přejít na linux. Začátky se dočtete v mým prvních článcích, ale probíhalo to nějak následovně: první byl MDK10.1 který jsem si uzpůsobil ku obrazu svému a pižíval. Vše jsem měl nastavené aby mi to vyhovovalo. Pak jsem se asi bouchnul do hlavy a začali pokusy. Za tyto dva měsíce jsem vystřídal tyto distribuce:
FC4- velmi zajímavá distribuce a po MDK mi nejvíce vyhovovala, jediná věc proč jsem u ní nezůstal byla má vlastní lenost s občasným nastavením a mountováním ntfs oddílu plus nějaké ty drobnosti
Debian 3.1- v této distribuci jsem se trošku hůř orientoval a měl jsem trošku problémy s neznalostmi. Také jsem se nemohl připojit na net protože můj vyzkoušený postup připojení k netu selhal
SuSE9.3- tak tohle je pro mne největší zklamání. Od této ditribuce jsem zřejmě očekával až moc. Po každém zapnutí počítače jsem jen pomocí klávesnice musel zprovoznit myš, poté znovu zkompilovat ovladače modemu protože jsem nepřišel na jiný postup jak znovu zprovoznit net. Celková lenost systému atd.
Mandriva2005- zde jsem narazil na pár problému ohledně zdrojů software a jiné mouchy ale pak se mi vrátila do ruky MDK10.1
Toto jsou ditribuce které jsem vyzkoušel a všechny oceňuji. V průběhu testů mi zkolabovala dvd mechanika a proto jsem něco instaloval z dvd a něco z cd. Teď jsem si konečně koupil novou mechaniku a zvesela se vrátil k MDK10.1 a za jeden den jsem si ji uvedl skoro do původního stavu protože tady už vím přibližně co a jak. Jinak musím potvrdit že až na pár výjimek se postupy neliší. Samozřejmě mezi střídáním distribucí jsem se potácel we widlích ale teď jsem se skutečně rozhodl zůstat u této disrtibuce a proto hlásím, jsem další spokojený uživatel GNU/Linux
Tiskni
Sdílej:
... jo win to nikdy nebude ...
No vďakabohu :)
jo win to nikdy nebudeIt is not a bug, it's a feature
Ubuntu mi prostě vyhovuje víc než mandrake, už jenom z toho důvodu, že má gnome 2.10,
# urpmi gnome2 Je zapotřebí jeden z následujících balíčků: 1- mozilla-1.7.11-2mdk.i586 : Mozilla, open-source web browser (to install) 2- mozilla-firefox-1.0.6-7mdk.i586 : Mozilla Firefox Web Browser (to install) Jaká je vaše volba? (1-2) 2 Aby byly splněny závislosti, budou nainstalovány následující balíčky (celkem 78, 180 MB): chbg-1.5-10mdk.i586 ... gnome2-2.10.2-1mdk.noarch ... yelp-2.10.0-4mdk.i586 Je to správně? (A/n)
lepší spravu balíčků,otázka vkusu ... v čem konkrétně je Mda subjektivně horší?
je stabilnější,příklad a důkaz?
nemusim skoro vůbec zasahovat do konfiguráků.to jako že default konfigurace je fajn? - otázka vkusu ... to jako že default konfigurace funguje? - předevčírem instalace Mda na notebook, bez problémů (až na rozlišení monitoru, to je ale obecný problém X a ne specifický problém Mda) to jako že jsou tam klikátka a tudíž není potřeba šahat přímo na konfiguráky? - má snad Mda málo drak* nástrojů???
Vychází jednou za půl roku,opět otázka vkusu ... na cutting-edge je i jednou za půl roku proklatě řídké ...
hlavně je to zatim nejjednodušší distro co se týče spravy desktopuopět - konkrétní příklad?
Mandriva2005- zde jsem narazil na pár problému ohledně zdrojů software a jiné mouchy ale pak se mi vrátila do ruky MDK10.1znáš Easy Urpmi? z mirrorů se mi nejlépe osvědčila matfyzácká Sunsite, naopak na masaryčce mají trošku problémy s aktuálností ...