Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Tiskni
Sdílej:
Daným místem opravdu probíhá trasa č. 5...Ta trasa vypadá, jako by to schválně chtěli udělat co nejdelší
PRA|HA PRA|CHY PRA|CHY PRA|CHY…BR|NO!
"vsak to je soucast prazskeho triatlonoveho okruhu."
já se ti klidně na tom proužku udržímO tom silně pochybuju – stačí se podívat na tu fotku, kolik lidí stojí na tom proužku nebo v jeho těsné blízkosti. Takže chtě nechtě z něj budete muset dolů. A na těch kostkách to nebude nic příjemného. Což je otázka, jestli pěší a cyklostezka má být nepříjemná pro cyklisty, bruslaře, maminky s kočárkem, vozíčkáře, starší lidi – pro koho pak vlastně je?
Jenže vybočení z pruhu pro tebe neznamená pád do vody.To sice ne, ale stejnak se mi to nikdy nestane ... nebo možná právě proto, on to asi bude určitě psychologickej faktor...
Ale bojím se, když mám v košíku notebook.Jo tak to chápu, s notebookem bych to taky neriskoval...
Není ani problém ten směr z centra v místě, kde jste o krok od vody.Já tam radši jezdím „protisměrem“, obzvláště když tam po půlnoci posedávají a postávají podnapilí turisté (paranoidně se obávám, že mě někdo - ať už tím, že se prudce otočí v nevhodnou chvíli, nebo „ze srandy“ - shodí i s notebookem do vody).
jiráskáčekmVíš, jak jsem to napoprvé přečetl?
Větší průkak jsou pěší, kteří neberou ohledy na cyklisty a i když mají po obou stranách x metrů náplavky, zcela bezpečně chodí po tom hladkém cyklopruhu, ideálně ve dvojci, každý po jednom, aby se to objíždělo tuplem blběKdyž tam jdu pěšky a opravdu široko daleko nic nejede, jdu radši taky po hladkém. Ale jakmile zahlídnu kolo, hned uskakuju.
U náš v Bratislave máme prezmenu šikovného developera, ktorý sa realizuje na podunajskej cyklotrase