Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Tiskni
Sdílej:
A ... napadá mě - možná je mi blbě kvůli tomu, že se koupu výhradně v neděliTaková otázečka: V ostatní dny se sprchuješ nebo je neděle tvým výhradním očistným dnem ?
já osobně se sprchuji, je to zdravější a levnější.... a hygienickejsie - pravda iba vtedy, ak sa clovek nekupe ako japonci, ktori do kupela vstupuju az po dokladnom (niekedy viacnasobnom) osprachovani a umiti. nechapu nas europanov, ako sa mozeme kupat "vo vlastnej spine".
> já osobně se sprchuji, je to zdravější a levnější. No kdyz jsem videl, jak dlouho jsou nekteri lide schopni se sprchovat, tak bych si s tim 'levnejsi' v plne obecnosti nebyl zas tak jist.Ak sa dodrziava pravidlo Oplachnutie - Namydlenie - Splachnutie tak to cele trva max. 3 - 5 minut a lacnejsie to v tom pripade je. Aj ked som zazil ludi ktori sa vazne sprchovali cez 10 - 15 minut....
Jj, pustit za dveřma koupelny muziku a bylo to , čas příjemně utíkal. Teď už nee, proces volá. Výjimečně. To radši do sauny.
Mívám vyšší tlak, možná to bude tím?Moze, nemusi, ale na vyssi tlak zvysenie okolitej (a zaroven vnutornej) teploty vplyva, preto sa neodporuca ludom s vyssim tlakom zdrziavat sa v saunach napr.....
Přijde na to, jak je velká místnost s vanou, jak je v ní teplo a vlhko a jak tepelně odizolovaná od okolí.
Pak příliš teplá voda ...
Já se spíš sprchuju, nohou zacpu špunt a vodu nastavuju proměnlivě, jako správná vodní myš. Tedy zarazilo mne, že by se někdo sprchoval (koupal) jednou teplotou vody.
Jo, pojem "je mi špatně" je moc obecný. Mžitky, potíže s dýcháním, závrať?
Chlór je pěkné svinstvo, vysouší pokožku a u nás s ním nešetří.To mi povídej, z kohoutku tu teče tak kyselá voda, že když v ní umyješ pocínovanou desku plošných spojů, tak stihne během deseti minut zkorodovat.