Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Jako každý správný milovník eye-candy si nemůžu odpustit jednou za čas publikovat svoje desktopové screenshoty Vše je foceno pod KDE 3.5 RC1 a mám celkem 2 oblíbené kombinace stylů (+ 1 novou navíc), které se mi osvědčily a už je (s menšími obměnami) používám cca půl roku, možná i déle. Koukněte se, třeba se vám bude některá z nich líbit
Styl: Polymer, Dekorace oken: Linspire Clear, Ikony: Crystal Clear
Styl: Lipstik, Dekorace oken: SUSE2, Ikony: Crystal SVG (defaultní)
Styl: Lipstik, Dekorace oken: Powder, Ikony: Flat
Na všech sreenshotech běží SuperKaramba (která se již stala od verze 3.5 standardní součástí KDE), konkrétně témátka Liquid Weather ++, Fantastik a Crystal Clock - Consolidated ;). Všechny wallpapery co používám jsou ze stránky Vladstudio.com (a najdete tam i spoustu dalších nádherných wallpaperů) a font dole v hodinách je 7th Service (stáhnout si jej můžete na adrese dafont.com).
Btw. pokud nemáte rádi KDE, nesnášíte eye-candy, atp., tak se prosím v diskuzi pod blogem ani nevyjadřujte, nestojím o žádné flejmy
Tiskni
Sdílej:
i kdyz si zkompiluji freetype abych tyto omezeni obesel, tak kvalita fontu je porad horsi - viz odkazy na obrazky.Jenže to je dáno špatnou konfigurací. Trvalo mi dlouho, než jsem různými experimenty dosáhl optimálního nastavení, ale výsledek stojí za to. Také je problém v tom, že nové verze freetype změnily způsob vykreslování. Je proto bohužel potřeba použít verzi starší (max. 2.1.7). Co se týče těch fontů na screenshotech v zápisu, tak ty jsou IMHO opravdu špatné. Ale je to také špatným nastavením. Schválně vytvořím dva screenshoty s oběma způsoby konfigurace a hodím je sem pro porovnání.
Ovela viac ako tieto 2 extremy mi vyhovuju pismenka mierne nedokreslene (i.e. kusok je tam prilis svetly), ako na vami vypichnutom "k". Mozno je to otazkou zvyku, ale tak ako mi kresli fonty Linux (a to som nic extra neriesil), mi vyhovuje viac, ako to, ako mi ich kresli Windows.
Pre uplnost, vsetko je to na 17" LCD na stole a 14" LCD v notebooku, oboje 1024x768. V .xinitrc mam, odniekial skopirovane
xrdb -nocpp -merge - << EOF Xft.hinting: 1 Xft.hintstyle: hintmedium EOF