NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Jako každý správný milovník eye-candy si nemůžu odpustit jednou za čas publikovat svoje desktopové screenshoty Vše je foceno pod KDE 3.5 RC1 a mám celkem 2 oblíbené kombinace stylů (+ 1 novou navíc), které se mi osvědčily a už je (s menšími obměnami) používám cca půl roku, možná i déle. Koukněte se, třeba se vám bude některá z nich líbit
Styl: Polymer, Dekorace oken: Linspire Clear, Ikony: Crystal Clear
Styl: Lipstik, Dekorace oken: SUSE2, Ikony: Crystal SVG (defaultní)
Styl: Lipstik, Dekorace oken: Powder, Ikony: Flat
Na všech sreenshotech běží SuperKaramba (která se již stala od verze 3.5 standardní součástí KDE), konkrétně témátka Liquid Weather ++, Fantastik a Crystal Clock - Consolidated ;). Všechny wallpapery co používám jsou ze stránky Vladstudio.com (a najdete tam i spoustu dalších nádherných wallpaperů) a font dole v hodinách je 7th Service (stáhnout si jej můžete na adrese dafont.com).
Btw. pokud nemáte rádi KDE, nesnášíte eye-candy, atp., tak se prosím v diskuzi pod blogem ani nevyjadřujte, nestojím o žádné flejmy
Tiskni
Sdílej:
i kdyz si zkompiluji freetype abych tyto omezeni obesel, tak kvalita fontu je porad horsi - viz odkazy na obrazky.Jenže to je dáno špatnou konfigurací. Trvalo mi dlouho, než jsem různými experimenty dosáhl optimálního nastavení, ale výsledek stojí za to. Také je problém v tom, že nové verze freetype změnily způsob vykreslování. Je proto bohužel potřeba použít verzi starší (max. 2.1.7). Co se týče těch fontů na screenshotech v zápisu, tak ty jsou IMHO opravdu špatné. Ale je to také špatným nastavením. Schválně vytvořím dva screenshoty s oběma způsoby konfigurace a hodím je sem pro porovnání.
Ovela viac ako tieto 2 extremy mi vyhovuju pismenka mierne nedokreslene (i.e. kusok je tam prilis svetly), ako na vami vypichnutom "k". Mozno je to otazkou zvyku, ale tak ako mi kresli fonty Linux (a to som nic extra neriesil), mi vyhovuje viac, ako to, ako mi ich kresli Windows.
Pre uplnost, vsetko je to na 17" LCD na stole a 14" LCD v notebooku, oboje 1024x768. V .xinitrc mam, odniekial skopirovane
xrdb -nocpp -merge - << EOF Xft.hinting: 1 Xft.hintstyle: hintmedium EOF