Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jelikož nastavení všech voleb kompilace není zrovna triviálníI kde. Prd velebnosti. Když to zvládne taková lama jako já, tak to musí zvládnout každý.
Má to své nevýhody - router tak ke svému běhu potřebuje neustále připojený flashdisk, který se navíc časem opotřebovává, také je třeba počítat s jistým zpomalenímNení až tak pravda. Jak USB-Stick, tak MTD mají své NAND pole. Na obojí je možné nainstalovat třeba squashfs a obojí je úplně stejně rychlé. Akorát jedno je přímo připojené na procesor (nebo obecně na sběrnici) a druhé jde přes řadič a USB. Akorát v USB ta NAND může být větší a rychlejší.
Považuji za nutné dodat, že v prvním příspěvku není popsané úplně všechno a stálo mě několik hodin života než jsem na to přišel.Proto je lepší číst manuály. Třeba konkrétně tento. A vůbec. Tu Wikinu nepsali, jen protože by se strašně nudili.
Ten stáhne vše potřebné do aktuální složky, takže si nazapomeňte před provedením vytvořit nějakou prázdnou složku a vstoupit do ní.Docela dobrá věc je neopisovat a nebušit jak nějaká opice, ale vědět co dělám.
Což zvýší jeho ukecanost a navíc automaticky na vše odpovídá že ne. To se docela hodí, protože script se z nějakého důvodu s odstupem cca 10m dvakrát za sebou ptá na podporu Olympus foťáků, což je docela nepříjemné jelikož to přeruší kompilaci dokud mu neodpovíme.Což je ovšem nějaká chyba, protože normálně se neptá.
Jakmile bude disk naformátovaný, je dobré si na něj stáhnout všechny možné balíky, protože opkg (package manager) má problém s busybox wgetem, kterému předává argument že má stáhnout informace do neexistující složky, kterou si wget neumí vytvořit :SCo to? Mně to nic takového nedělá.
xsystem: ERROR: fork failed before executionTo je chyba opkg/ipkg opravená už dávno v minulosti. Stačí používat něco aktuálnějšího než krám jako je 8.09.
wget --passive-ftp -P /tmp/opkg-A9ul9e http://downloads.openwrt.org/kamikaze/8.09.2/adm5120/packages/python_2.5.4-2_mipsel.ipkJo, jo To je přesně to opisování ala cvičená opice jak jsem o něm mluvil výše. Co třeba úplně prosté?:
$ cd /tmp wget "http://downloads.openwrt.org/kamikaze/8.09.2/adm5120/packages/python_2.5.4-2_mipsel.ipk"Jinak vcelku pěkné a rád bych tě přivítal mezi námi, opravdovýma chlapama
Není až tak pravda. Jak USB-Stick, tak MTD mají své NAND pole. Na obojí je možné nainstalovat třeba squashfs a obojí je úplně stejně rychlé. Akorát jedno je přímo připojené na procesor (nebo obecně na sběrnici) a druhé jde přes řadič a USB. Akorát v USB ta NAND může být větší a rychlejší.Aha, ok.
Proto je lepší číst manuály. Třeba konkrétně tento. A vůbec. Tu Wikinu nepsali, jen protože by se strašně nudili.^-^. Já ho četl. V sekci Instalation je tam odkaz na to fórum ze kterého jsem vycházel, nic víc. Jinak ta wiki je zmatená, nekompletní, plná špatných odkazů které vedou nikam, přitom stránka kam má vést existuje, jen se jmenuje trochu jinak.
Což je ovšem nějaká chyba, protože normálně se neptá.To nepopírám :).
Co to? Mně to nic takového nedělá.Jo, je to divný. Před pár dny jsem sestavil Squidge, které jede prakticky na té samé verzi a tam to nedělá. Ty máš taky BR6104KP? Vlastně ani nevím proč jsem nepoužil Backfire 10.03. Nejspíš se mi to nějak vrylo do mozku, protože u každé specializované distribuce (midge, sweex či jak se jmenuje, squidge) píšou že vychází z kamikaze.
Jo, jo To je přesně to opisování ala cvičená opice jak jsem o něm mluvil výše. Co třeba úplně prosté? ...Hh. Tu ukázku jsem tam dal aby bylo vidět co je to za chybu - že wgetu vadí že ta složka neexistuje. Jakmile jí vytvořím, je vše ok. To úplně prosté jsem udělal, akorát na všechny balíky, nemá cenu je tahat po jednom.
Jinak vcelku pěkné a rád bych tě přivítal mezi námi, opravdovýma chlapamaDík :).Na začátek sice trochu lamení, ale z toho bych si nic nedělal (no kdo si může hodit kamenem?). To se časem podá.
Já ho četl. V sekci Instalation je tam odkaz na to fórum ze kterého jsem vycházel, nic víc.Aha. Tak to se omlouvám. Toho jsem si nevšiml.
Ty máš taky BR6104KP?Mám spousty zařízení, ale Edimaxe myslím zrovna ne. Ale IMHO je to věc HW nezávislá.
že wgetu vadí že ta složka neexistuje.To mi přijde vcelku logické.
To mi přijde vcelku logické.Osobně si myslím že opkg to tak logické nepřijde a celá chyba spočívá v tom, že před voláním zapomíná vytvořit tu složku (která má náhodnej název, takže jí nejde vytvořit ručně). Imho by se to dalo opravit wrapperem nad wgetem, který parsuje argumenty a pokud narazí na -P, otestuje existenci složky, poku neexistuje, tak jí vytvoří a předá všechny argumenty wgetu. Jinak teď se mi sestavuje Backfire, pokud bude fungovat v pohodě, tak ten blogpost trochu přepíšu (konfigurace byla stejná).
Target Images [*] ramdisk ---> Root filesystem archives [*] cpio.gz [*] tar.gz Ještě jsem zkoušel vypínat a zapínat LZMA v "kernel_menuconfig" General setup [*] Initial RAM filesystem and RAM disk (initramfs/initrd) support [*] Support initial ramdisks compressed using gzip [*] Support initial ramdisks compressed using bzip2 [*] Support initial ramdisks compressed using LZMA
Tiskni
Sdílej: