Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
jinak to krevize vypada slusne ...
No na FELu je to většinou tak, že nejdříve je písemná část. Na ní je tak 30 - 100 lidí. Píše se většinou v nějaké posluchárně. Někdy se dá opisovat z taháků, někdy od souseda, ale lepší je na to nespoléhat, protože pokud tě chytnou, tak máš termín v pr.... No pak se písemka vybere a minimálně tak 2 hoďky ji opravují (občas je důležité písemku šikovně odevzdat, tak aby ji opravoval někdo mírnější). Někdy jsou třeba výsledky až za dva dny.
Pak jde člověk na ústní. Někdy je to formální a jenom s tebou zkoušející projde písemku a zapíše ti známku. (Což některé staromilce strašně sere, protože podle studijního řádu musí mít zkouška ústní část. A takhle se to prostě jenom předstírá.) No a nebo je ústní část. TO se může dost různit. Většinou je to, ale tak, že si tě pozve, dostaneš otázku a čas na přípravu. Mezitím třeba zkouší někoho jiného, zatímco se připravují ostatní. Ale tohle se u nás teď příliš neděje, protože je nás hodně a není čas. Takže pokud člověk zkazí písemku, tak už většinou šanci na zlepšení nemá. Jo a obvzlášť vychytaná podmínka na odrazení studentů je to, že si mohou známku při ústní i zhoršit (a to i o více než jeden stupeň). A znáte to pořekadlo s tím vrabcem.
1.k zakoupení/nelegálnímu okopírování systému MS Win
2.k zakoupení/nelegálnímu okopírování MS Word
ta škola mi připadá dost jako bleah
ještě že chci (pokud něco z PC) tak HW,ovšem ten dálkově asi nebude tak uvidím...
Tiskni
Sdílej: