Český telekomunikační úřad zveřejnil Výroční zprávu za rok 2024 (pdf), kde shrnuje své aktivity v loňském roce a přináší i základní popis situace na trhu. Celkový objem přenesených mobilních dat za rok 2024 dosáhl dle odhadu hodnoty přibližně 1,73 tis. PB a jeho meziroční nárůst činí zhruba 30 %. Průměrná měsíční spotřeba dat na datovou SIM kartu odhadem dosáhla 12,5 GB – v předchozím roce šlo o 9,8 GB.
Z novinek představených na Google I/O 2025: Přehledy od AI (AI Overviews) se rozšiřují do dalších zemí. Užitečné, syntetizované přehledy od generativní AI jsou nově k dispozici i českým uživatelům Vyhledávače.
Šestice firem označovaných jako „MAMAAN“ – tedy Meta (Facebook, Instagram), Alphabet (Google), Microsoft, Apple, Amazon a Netflix – je zodpovědná za více než padesát procent světového internetového provozu. Dalšími velkými hráči jsou TikTok a Disney+. Společně tak zásadně určují podobu digitálního prostředí, spotřebitelského chování i budoucích trendů v oblasti technologií. I přesto, že se podíl těchto gigantů od roku 2023 o něco snížil, jejich dominantní postavení zvyšuje volání po regulaci.
Evropská komise (EK) navrhuje zavést plošný poplatek ve výši dvou eur (zhruba 50 Kč) za každý malý balík vstupující do Evropské unie. Poplatek se má týkat balíků v hodnotě do 150 eur (zhruba 3700 Kč), které v EU nepodléhají clu. V loňském roce bylo do EU doručeno kolem 4,6 miliardy takovýchto balíků. Poplatek má krýt náklady na kontroly rostoucího počtu zásilek levného zboží, které pochází především z Číny.
Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Tiskni
Sdílej:
odpoved=(char*)malloc(sizeof(char)*256); ... for (i=0;i<=256;i++) if (odpoved[i]=='\n') odpoved[i]='\0';Stane se, no...
Nerozumiem presne co si tym chcel povedat, alebo to mam ku tvojej spokojnosti prepisat takto:
#define DLZKA
odpoved=(char*)malloc(sizeof(char)*DLZKA);
...
for (i=0;i<=DLZKA;i++)
if (odpoved[i]=='\n') odpoved[i]='\0';
!=
... přece si to budeme pamatovat, že mez je o jednu menší ... já si to nikdy nepamatuji, proto raději používám "nerovná se" select
se vám nelíbil?
help select
# select ano in ano nie; do echo napisal si $REPLY; break; done 1) ano 2) nie #? 2 napisal si 2
asi este stale nechapem, ako spravit aby ked dam 2 napisalo "napisal si nie"
select ano in ano nie; do echo napisal si $REPLY; break; done 1) ano 2) nie #? nie napisal si nie??
REPLY=`question "Otazka" -nodefault ano nie; echo napisal si $REPLY Otazka (ano/nie): anoo (akoze preklep) Otazka (ano/nie): ano napisal si anoNieje to lepsie?
REPLY
použít tu proměnnou, do které jste si výsledek nechal uložit, tedy ano
?
select name in ano nie; do if [[ ! -z $name ]]; then echo napisal si $name break fi done 1) ano 2) nie #? 3 #? 4 #? 5 #? 2 napisal si nie semo@nb ~ $
select ano in ano nie; do echo napisal si $REPLY; break; done 1) ano 2) nie #? 3 napisal si 3
hmm... nieje to to prave orechove...
ano
, číslo v REPLY
.
1. Na buffer overflow už jste byl upozorněn.
2. Nikde nevidím, že byste dealokoval pointer, který jste dostal malloc()
. Jistě, systém to po vás uklidí, ale po vzoru klasika bych řekl: "To neděláš dobře, Jaromíre, jednou se ti to vymstí."
3. Parsování parametrů je velmi chaotické a neošetřuje spoustu situací, se kterými jste nepočítal. Např. pokud je použit přepínač '-nodefault
', je '-nodefault
' považováno i za platnou odpověď.
4. Vyžadovat, aby byl přepínač až za argumentem je dost neobvyklé a v tomto případě neopodstatněné.
5. Nemíchejte odsazování mezerami a tabulátory.