Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Tiskni
Sdílej:
explicit operator bool()
. Implicitní operator bool()
lze použít pro převod na číselné typy, což je náchylné na chyby: coroutine<void()> a = …; coroutine<void()> b = …; a + b;(Keyword: safebool) Pomocné metody typu
swap
je lepší uvádět jako friend void swap(type &a, type &b) { … }
uvnitř tříd. Řeší to některé problémy s nutností hledat správný namespace a udržuje kód u toho, k čemu to patří. Při volání se pak místo void do_swap() { std::swap(a, b); ostd::swap(c, d); ostd::foo::swap(e, f); // Nebo to bylo ostd::bar::swap? }použije
void do_swap() { using std::swap; swap(a, b); swap(c, d); // friend třídy instancí c a d, nepotřebuje namespace swap(e, f); }(Keyword: argument-dependent lookup) Místo
type(type const&) = delete; type(type &&) = default; type& operator =(type const&) = delete; type& operator =(type &&) = default;doporučuji použít
noncopyable
á la Boost. Je to přehlednější a lépe se to používá v šablonovém metaprogramování.
Jinak moc pěkný kód *thumbs up*
swap(a, b)
místo a.swap(b)
: to první funguje v šablonách, kde nemusím řešit, jestli ten typ má metodu swap
nebo používá std::swap
.
std::swap(foo::bar::T{}, foo::bar::T{})
první vyzkouší foo::bar::swap(a, b)
a pak použije standardní obecný fallback. OctaSTD deklaruje jak vnitřní swap metody, tak samostatné funkce, stejně jako všechny standardní containery, takže je možné na nich použít jak x.swap(b)
, tak std::swap(a, b)
. Ty volné swap funkce jsou většinou deklarované hned po tom containeru, jako inline void swap(mytype &a, mytype &b) { a.swap(b); }
.
Ohledně toho explicitního boolu, záměrem je samozřejmě použít explicitní. Momentální použití implicitního je bug...
ontop_fcontext
)... nicméně ten asm mám stejně pro všechny podporované platformy, tak je to celkem jedno.
Jinak jsem zrovna implementoval lepší stack allocator, takže by ta implementace v ostd měla být teď víceméně kompletní s relativně ideálním výkonem (jen momentálně nepodporuje rostoucí segmented stacky, ale to možná jindy...)