Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Píšu o tom proto, že někteří lidé mají ve zvyku třeba baterii vyndavat, pokud mají notebook napájený síťovým adaptérem. To mělo možná smysl u Ni-Cd článků, al u tohoto typu baterií je to zcela zbytečné. U HP nx6125 je navíc baterie uchycena tak, že její vyjmutí za chodu hraničí s téměř akrobatický kouskem.
Kdysi jsem vyhrožoval, že zkusim přeložit následující a zatim nic ... , tak snad časem.
design capacity: 6000 mAh last full capacity: 2912 mAhZaujímavé je to, že zo začiatku vybitie zo 100% na 95% trvalo aj mesiac, teraz sa to podarí niekedy už za týždeň (keď notebook prenášam alebo zapínam/vypínam). Keď baterku nechám potom nabíjať (z tých 95%), tak niekedy signalizuje nabíjanie aj keď je už dávno 100% (aj po napr. 10 hodinách) -- preto ju po dosiahnutí 95% nechávam trochu vybiť.
cat /proc/acpi/battery/C171/info present: yes design capacity: 3495 mAh last full capacity: 3495 mAh battery technology: rechargeable design voltage: 10800 mV design capacity warning: 175 mAh design capacity low: 35 mAh capacity granularity 1: 100 mAh capacity granularity 2: 100 mAh model number: Primary serial number: 14039 2005/08/15 battery type: LIon OEM info: Hewlett-PackardTo je tak dobrá, že se nic nezměnilo?
design capacity: 51840 mWh last full capacity: 52820 mWhKdyž mi přišla, tak byla ve stavu:
last full capacity: 54000 mWhPředtím jsem měl slavnou nebezpečnou SONY baterii přibližně 9 měsíců jsem se ji snažil používat šetrně, vždy ukazovala minimálně 30% nabití (netuším jak se to měří). Za celou tu dobu kapacita klesla opravdu minimálně. Jakmile jsem si objednal náhradu a uvědomil jsem si, že tu baterii zlikvidují, tak jsem ve vlaku jel vždy do konce a za ty 2 měsíce poklesla kapacita skoro o 10%. Bohužel to tvrzení nemám podpořené čísly, nedávno jsem přišel o obsah disku.
Tiskni
Sdílej: