Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Tak mě kamoš požádal o nový Mandrake, že už má starou verzi. Protože se mi nedařilo najít torrent (jak jsem později zjistil, tak klíčová slova Mandriva 2006 torrent
nebyly ty nejlepší), jal jsem se stahovat z ftp.linux.cz.
Jelikož se čas stahování blížil 10 hodinám, stahoval jsem to pomocí wget -c
, abych mohl navazovat, pokud dojde k výpadkům. Sice k žádnému nedošlo, ale md5 pochopitelně nesouhlasilo .
Takže jsem se vrhnul do hledání. Nevěřil jsem, že bude takový problém najít obyčejnou verzi, protože torrenty na PowerPack byly úplně všude, ale na normální verzi ne. Nakonec se mi to podařilo najít na mininova.org - klíčová slova Mandriva-Linux-Free-2006-DVD torrent
. No a nakonec jsem objevil linuxtracker.org/ který, jak se zdá, se specializuje na torrenty Linuxových distribucí. Takže příště zkusím hledat i tady.
Proto děkuji Bramu Cohenovi, rozhodně šetří čas i nervy uživatelům (padajících) wifi sítí, i když to asi nebylo hlavním účelem tohoto projektu. Snad ještě, aby portage umělo používat místo ftp bittorrent.
Tiskni
Sdílej:
ale md5 pochopitelně nesouhlasilojá to ňák nechápu ... proč "pochopitelně"? a jak to souvisí s wifi, proč by měl být na wifi bittorent lepší než ftp? btw, nedávno jsem na několik pokusů stahoval iso image 650 MB CD ze stroje za pomalou linkou (rovněž wifi) ... začal jsem přes scp, ale to jsem musel breaknout z důvodu přemístění notebooku ... jelikož scp neumí (nebo to s ním neumím já) navazovat, vytuneloval jsem si http a pokračoval přes něj - bohužel jsem to omylem prohnal přes proxynu, která neumí partial-content, takže wget začal přepisovat začátek souboru ... když jsem na to přišel, breaknul jsem to ... pokračování bez proxyny (navázání na to, co bylo staženo scpčkem, tedy dál, než se dostal ten wget) jsem opět stopnul z důvodů přesunu, povedlo se dokončit až další noc (ale to mezitím dvakrát spadlo a wget automaticky navazoval) - a po celé této prasárně mi md5 seděl ...
Blokova bittorrent je zhovadilost to bych si s tím ISP rychle vyříkal, nebo bych prchl k jinému."dobrá rada nad zlato" - jsou bohužel situace, kdy se prchnout nedá ...