Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Chci mít možnost ovládat diskuze pod svým blogem. Zamykat fórum, mazat příspěvky, prostě být neomezeným vládcem . Už je to v bugzille - bug #301. Leoš chce seznam lidí, jimž přijde tato funkce zajímavá. Proto volám - blogeři na abclinuxu, spojte se! A hlasujte pro tuto bugu! Buďto přímo v bugzille, nebo tady v diskuzi (předem upozorňuji, že nesouhlasné komentáře budou hned po implementaci mazání smazány
).
Tiskni
Sdílej:
A asi mě tento tvůj zápis vyprovokuje k nahlášení i možnosti mazat zápisy v blogu jako chyby.Tady si nejsem jist. Na jedne strane beru blogy jako obsah autora, kde si muze hrat dle libosti. Na druhe strane me take obcas stve, kdyz nektery flame zmizne, protoze jej autor smaze. Ale spise se priklanim k tomuto pravu autora.
A měl by se jednak zobrazovat čas poslední editace,Tato funkce je uz nejakou dobu v provozu.
druhak by měla být veřejná historie editace.To by slo napsat. Ma to smysl? Klidne to dej do bugzilly, uvidime, kolik tomu prijde hlasu.
chybi mi moznost editace vlastnich prispevku (nebo jsem jen slepa?), obcas se upisnu a oprava by bodla (treba i nechat puvodni preskrtnuty text)Blogposty editovat jdou, a co se tyce diskusi pod clanky a diskuse vubec, tak funkce "Nahled" by obcasna prepsani snad mohla odchytit (staci ji neignorovat). Kdyz je chyba podstatnejsi, nemel by byt problem napsat opravny zapis, pripadne pozadat nekoho z adminu o napravu. Lepsi nez nesmyslne potrhane retezy diskusi odnikud nikam (protoze je mezitim x-lidi prepsalo/smazalo).