Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
To by nebyl metal ale hard core.
a co keby osukal draka zabil ho znova ho osukal, potom osukal princeznu zabil ju znova ju osukal a nakoniec by si vyhonil a zabil sa sam?
+1
no ja si myslim, ze proto....
Me to prave stve, necte se mi to uplne dpobre, a kdyz dam nad to mys, aby to bylo dobre videt, tak me zase ten kurzor rusi
A myslim ze oba obrazky sem uz letos vkladal do diskuze pod nejakej blog. Ale ta pamet uz neslouzi ...
Styď se, ani neúvést zdroj?!
Pro ostatní - je to z http://necyklopedie.wikia.com
Tak sry, je to i na necyklopedii, spolu s dalšími zvrhlostmi.
Staré, ale pořád dobré :)
Jak mohli opomenout tohle?!
Heh, je to starý, ale furt dobrý. Je to jasné, jsem prostě power metalista, odpovídá tomu i tento olbíbený cintát z Tobiase:
After the storm when the magic has gone
Drown in the tears of a mandrake
"Redneck metal" neboli "Agrometal"
Heh, nebo taky buran-rock... Já mám pro Kabát, Alkehol, Dogu a podobné ještě jednu šaktulku: chlast-rock.
co když přijede Eva a Vašek?
Vztahy Metalistů
a Evy a Vaška
jsem nikdy nepochopil. Proč má furt každý Metalista
nutnost zmiňovat se o Evě a Vaškovi
? Nějakáý druh OCD?
BTW: Něco proti Evě a Vaškovi?
Ja to treba neznal, takze jsem se u nekterych docela zasmal
Jinak, dobra sranda na tema delani si srandy z metalu je serial Metalocalypse. Dopotrucuji
nějakou parafrázi na téma Knights and Knaves od autora jménem Raymond Smullyan, ale není tomu tak
parada to nema chybu a ja si du poslechnout neco ze sveho oblibeneho power metalu
Ještě by tam mohl být tolkki-metalista. Přiběhne, probodne princeznu, pomiluje se s drakem, pak zjistí svůj omyl, načež zahraje geniální kytarový motiv, který chytne za srdce. Pak si vezme svoje prášky a jde zpátky do svého temného koutku...
Tiskni
Sdílej: