Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Aáá, stroj času. :)
Ale jsem např. v situaci, že na některých místech nemám signál (internet ano), takže můžu provádět platby jen někde. Takže - chci jen říct, že jsou situace, kdy čtečka může mít své opodstatnění..Dovolte mi poznamenat, ze bez signalu (resp. mobilu), presto s internetem a navic vybaven cteckou asi bude nesrovnatelne ridsi situace nez se ocitnout se signalem, ale bez ctecky. Treba nekde v odstinenem (ale online?) bunkru? ;)
V Linuxu používám: Firefox - rychlost Thunderbird (jen minimálně) - rychlost Mozilla Suite + asi žádné rozdíly Tvtime vs FlyTV + rychlost + zadarmo - nahrávání - kvalita obrazu - integrované rádio Gaim vs Trillian + zadarmo + jednoduchá změna vzhledu - spousta možností nastavení - nelíbí se mi styl ukládání historie - velké písmo, panel zabere zbytečně moc - rychlost - není moc hezký K3B vs Nero + zadarmo - nemam rád KDE - není moc intuitivní - rychlost - bezproblémový provoz - dlouhý start Krusader vs Total Commander + zadarmo + umí i něco navíc - rychlost - nepamatuje si velikost okna - nemam rád KDE :) - dlouhý start mc vs Total Commander + zadarmo + je prostě skvělý + rychlost - vzhled OpenOffice vs OpenOffice ve WinXP + jednoduchá instalace slovníků - rychlost - vyhlazování fontů OpenOffice vs MS Office (ale ty jsem stejně nekoupil a už je ani nemam) + zadarmo + skvělý writer + vzorce - rychlost - zbytek není tak skvělý (Calc atd..) nic vs AVG 7 + zadarmo + funguje spolehlivě MPlayer vs BSPlayer + bez přidaného spyware - titulky a podpora češtiny - možnosti nastavení - rychlost - vzhled Xine vs BSPlayer + opět tu není spyware - fonty v celém programu - možnosti nastavení titulků GQradio vs Radiator + umí průhlednost + hezčí + resize - nemohu ho ovládat dálkovým ovládáním BMP vs Winamp + bez spyware, prostě free - okna občas nedrží pospolu například při minimalizaciJak vidíte tak nejčastěji mě prudí hlavně rychlost a to nejvíc vykreslování oken, jejich zobrazení a resize, to se snad časem vývojáři změní až to bude akcelerované pomocí opengl, ale tak 2 roky to ještě trvat bude. Pak mi vadí písma v Linuxu, používám skoro všude raději Arial a nejednotnost aplikací, člověk musí složitě hledat aby většina aplikací vypadala aspoň podobně. Ale neberte to tak že mi práce v Linuxu spíš vadí, jen mě tyhle věci stále i po roce prostě prudí :)
všechny tyto programy mají alternativy v Linuxu, ale ani jedna není natolik kvalitní jako ta ve WinXP.Možná by bylo lepší napsat "ani jedna se mi nelíbí dost na to, abych ji chtěl používat".
Osobně bych si přál... mít Windows, kde bych pařil hry a čučel na filmyTomuhle nerozumím. Snad těm hrám.. ale co brání sledovat filmy v Linuxu.. nechápu?
Tiskni
Sdílej: