Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více » load average: 0.42, 0.26, 0.21
, takže u mě by nějaký super HW neměl smysl.. na co to vlastne chces ty? delas s grafikou? zvukem? videem? mas gentoo?
videl jsem to na vlastni oci ze je to fakt stejnyJak stejný? Blbost. To už můžeme říct, že 2 nebo 3 GHz je jedno, protože je to "stejný".
(nemůžu si vzpomenout jak se jmenuje, přece jenom jsem maturoval před měsícem a něcoJmenuje se to kontext (maturoval jsem úřed pěti lety) ... Pokud se rozhodneš přepínat mezi 2 a více programy, toto procesor musí dělat neustále což je tak trochu neefektivní.
javac
a Tomcat si taky něco vezme. V tvém případě bych ty ušetřené peníze vrazil třeba do rychlejšího disku, což je investice, kterou pravděpodobně využiješ více. Procesor dnes při většině činností není tím úzkým hrdlem.
Procesor dnes při většině činností není tím úzkým hrdlem.
Tak to samozřejmně podle toho, co ten stroj dělá (pokud vůbec něco). Osobně bych doma využil i 4CPU, load mám kolem 3.0.
No, ale to jsem asi mluvil trochu mimo vaše témaJakto? Tématem je přece tvůj (starý, či nový) počítač
Válí se mi na stole PC133 256MB, čárový kód 9007200241, oboustranná, výrobce Seitec - na broucích označení. Když tak se ozvěte.
Za druhé AMD mimo sempronů ukončí vývoj jednojádrových procesorů a myslím že Intel je také nebude moc dlouho vyrábět.Neměl bys o tom někde nějakou officiální zprávu nebo článek?
Ja mam athlon64 a spustenych plno programov. Mam vsak 2 GB RAM. Vo Windows je to niekedy pomale, pretoze Windows swapuje. V linuxe si to nacitava z RAM a je to rychle. Ak je potrebne nieco pocitat, tak sa nastavi nizsia priorita a nie je problem.
Ale: Dualcore procesor je sice fajn, ale Windows nie je moc optimalizovany(pomoze az Vista). V linuxe az taky problem nie je.
Potom ako Intel teraz uvedie tie nove procesory, klesnu dost ceny(najma dualcore AMD, tie od Intelu zalozene na P4 su nic moc). Preto si myslim, ze ma zmysel chvilu pockat a potom sa rozhodnut na zaklade cena/vykon
Tiskni
Sdílej: