Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Tiskni
Sdílej:
fasismus je stejny jako kazda jina ideologie-samotna myslenka neni spatna...
musim rikat jeste neco, nebo jsi pochopil, ze nektere ideologie JSOU zrudne, abych tak rekl by default?
P.S. Fasisti a nacisti zabili zhruba o jeden rad min lidi nez komousi.
Nejen Ransdorf, který má sice v hlavě ohromný množství faktů, ale nějak moc kreativní není.
Ale třeba takový E. Bondy (PHDr Z. Fischer CSc; autor Dějin filosofie, Utěchy z ontologie, Buddhy a mnoha dalšího) Ten toho ví hodně moc a umí s tím pracovat (když chce). A je obdivovatel Marxe. S tím že tvrdí, že Marxe jako filosofa nikdo nezná, ale každý se k němu vyjadřuje (já taky neznám a tak mlčim). "Bondy: Nikdo o mně neví, že jsem marxista levý" .
michas jabka s hruskama. Fasismus od zakladu sel ruku v ruce s rasismem atd. Pravdou je, ze je to taky ideologie, ale cela postavena z zvracenych zakladech.
Ja mel na mysli komunismus vs kapitalismus atd., kdy se nejaka (sama o sobe dobra) myslenka, zneuzije k realizaci osobnich zajmu.
Je zvlastni, ze o techto levicovych hlupkach psal i Solzenicin, oni pry dokonce i v gulagu verili, ze rudy system je spravny, a jen jejich soudruzi, kteri je poslali ma smrt udelali chybu...
Problem je v tom, ze ultralevicacky nacismus, ktery, jak sam rikas, je postaveny na zvracenych zakladech a je rasisticky, zabil desetkrat min lidi nez ten tvuj mirumilovny komunismus, ktery hlasa tridni nenavist a boj mezi lidmi, kteri neco maji a tema kteri chtej jen krast...to posledni, co by bolsevik od slusneho cloveka chtel je prace, on chce penize, dum, statek, auto, praci, kterou mu podnikatel nabidne rika vykoristovani proletaru.
bolsevismus stavi cloveka proti cloveku, posiluje nenavist a vychazi ze zavisti a tridniho boje
A, levicovy idealista. Dalsi hlupak co si mysli, ze muze byt komunismus s lidskou tvari, bez vykachlickovanych muciren a soudruhu grebenicku....nemuzeale pokud to prevedeme do sveta software, pak to bez muciren a soudruhu grebenicku jde...
... a vubec nejsem zastance levice, jen se snazim chapat ideal prevedeny do sveta SW...
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
nerozkradl jsi majetky zivnostniku a sedlaku, kteri cely zivot (nebo cele generace) poctive pracovaliJa mam takoveho sedlaka mezi predkama, ano je to muj pradeda, a pokud bych ho dostal do ruky, rozmlatil bych mu hlavu kamenem. Byl to poctivej sedlak, kterej celej zivot (cele generace) poctive pracoval, pak nekde na mezi ojel nejakou devecku, te se narodil muj deda, sedlaka to nezajimalo, prababicka brzo na to umrela. Dedu si prehazovali asi od 3 let jako horkej brambor pribuzni. Nikde se dlouho nezdrzel, nikdo ho nechtel. Dekuji ti sedlaku.
Proste nemam rad, komunisti svine, sedlamkum sebrali majetek, ty byli hodny, emigranti hodny, levicaci zly.Sebrání majetku sedlákům bylo obecně špatné. Bez ohledu na to, jaký ten který sedlák byl. Pokud páchal něco špatného, měl za to být potrestán - a ne, že se sebral majetek všem bez rozdílu. Jinak na reálném socialismu (nejen) u nás byly i jiné zrůdnosti: třeba trestání dětí za skutky rodičů, trestání za názory, mohutné politické procesy atd.
spravne... ovsem v podledni dobe slychavam dost casto, ze open source je komunismus... pojdme tedy spolecne najit zpusob, jak tento vyrok argumentovat...
:-O
Musím ale uznat, že OpenSource se dost blíží spíše k anarchizmu. Každej si dělá co chce a jak chce. Vývoj je sice zaručen, ale protože není řízen, je strašně pomalý a neefektivní.To je to zásadní: základní pilířem bolševismu (komunismu) je právě centralizované řízení.
Vývoj je sice zaručen, ale protože není řízen, je strašně pomalý a neefektivní.Tohle když jsem přečetl, musel jsem si počítat do dvaceti, abych sprostě nenadával. Linux se vyvíjí pomalu? A co Windows s prohlížečem, kterej umí ho*no a startuje dýl jak Konqueror, kterej už dnes podporuje CSS3 (z toho, co už vyšlo). Po kolika letech ještě neumí XHTML - rád by to stáhnul. Dále tu máme nápovědu. Srovnej si man s vaším Centrem pro nápovědu a odbornou pomoc. A takhle bych mohl pokračovat donekonečna. Zkrátka si děláš z huby záchod.
Nějakou formu splolečného vlastnictví najdeme u skautů, mnišských řádů, čundráků, sportovních klubů, v zahrádkářských koloniích...
Komunismus. Tedy Soft ML (Mrax-Leninský) hlásá nutnost svržení buržoazie. A to bojem se zbraní v ruce a následné převzetí výrobních prostředků a veškerého bohatství dělnickou třídou. Zdrojový kód číst neumím, ono se v něm něco takového píše? Asi ne, co. (smajlík)
Komunisticko-socialistické centrální plánování. Pokud něco, tak by ho Linux trošku potřeboval.
Vláda jedné strany? To snad také ne.
Trochu míň mimo mísu mi přijde ono předhazované sektářství. Každé hnutí, pojem má v sobě nebezpečí inverze do něčeho nepěkného. Herbert Marshall McLuhan na vysvětlení vymyslel "čtveřice" a Václav Bělohradský to v eseji o hnutích, postmoderně a podobném docela pěkně použil. I samotné nadšení se může zvrhnout ve fanatismus. Ale nemusí!
Čítali ste niekedy Filozofiu Slobodného softvéru? Ja o tom pochybujem, vedel by ste, že nikdo nemusí nič zdielať. Tomu, čo Vy nazývate Xyz, sa správne hovorí sloboda.
Ak napíšete program P a nikomu o ňom nepoviete, je to Slobodný softvér. Nikdo Vám nebráni ho spúšťať, rozširovať a prispôsobovať si ho a nikdo Vám nebráni ho ďalej rozširovať... aj napriek tomu, že to nerobíte a s nikým ho _nezdielate_!
Láskavo prestante síriť FUDy! A autor, nech nabudúce _jasne_ vysvetlí, že ide o karikatúru! Zbytočne vznikol flame.