Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »TotalCommander je jedna z aplikací která mi v Linuxu opravdu chybí. Dvou-panelový Commander, rychlý, nenáročný, snadno a bohatě konfigurovatelný, s velkým množstvím pluginů téměř na cokoliv, to by bylo kdyby něco podobného bylo i pro Linux. Domovská stránka TotalComanderu ghisler.com Všimněte si návštěvnosti. Asi nejde o obyčejný nedodělaný prográmek. Další zdroj na totalcmd.net a opravdu bohatý výběr pluginů fs plugin, lister plugin, packer plugin, content plugin a další. A že není zadarmo? Holt autor se chce uživit a kvalitu se platí. Ostatně TotalCommander, dříve WindowsCommander se nelíbil Microsoftu a tak se ho snažil zničit. Naštěstí neúspěšně.
Tiskni
Sdílej:
Nikde v tomto zápisu nevidím nic o tom, že jsi zkoušel kontaktovat vývojáře TotalCommandera s prosbou o přeportování TC na linux a on tě odmítl. Že jsi to neudělal? Tak to tady brečíš na špatném hrobě. Navrhni mu, ať TC přeportuje a nabídni mu finanční příspěvek na vývoj, což, jak jsem ze starších zápisků pochopil, není pro tebe žádný problém.
Jinak předpokládám, že plně oceňuješ kvality TC tím, že sis zaplatil licenci..
Unfortunately I had to stop development on the Linux version because of lack of time. Currently 90% of my daily work consists of support (e-mail etc). So if you want to see a Linux version, send me less e-mails. Smile
To vypadá nadějně. Jen se musí najít někdo, kdo by se ujal supportu, aby mohl autor konečně zase programovat
Chválím dokonalost TotalCommanderu a přál bych si, aby stejně dobrý,
Až naběhnou ty tisíce uživatelů od Vist a zabespečenejch XPéček a budou chtít používat to, na co jsou zvyklí a staří Linuxáři jim řeknou nekritizuj, nebo si to naprogramuj, co se asi stane? Jen aby si to nenaprogramovali, ale třeba v Delphách.Pokud jich bude dost a budou kupovat, někdo ho naprogramuje. V čem, to už je jedno. Absence Windows/Total Commanderu pod Linux není žádné spiknutí. Je to věc trhu, nabídky a poptávky. Totéž u ostatního software z této série.
a mam pocit ze o tom uz si tu nejmin 2x psal ...
Moje řeč, WC, později TC mi nikdy nějak nesedl. Zato SS je malý, milý a rychlý program. Má sice své mouchy, stejně jako každý program, ale v posledních betách se objevil chybějící FTP klient. Teď ještě přidat záložky, plnou podporu unicode a budu spokojený.
V linuxu mi plně vyhovuje Krusader. Zajímavé je, jak všichni řvou, že tyhle a támhlety knihovny nechtějí, že jim zabírají paměť. A při tom ve win je taky moře knihoven, pouze o nich uživatelé neví.
Já si koupil 1GB RAM, používám programy které mi vyhovují (KDE, Krusader, gqview, FF, GIMP,....) a nijak se nevzrušuji tím, že mi program xy natáhne knihovny ab a kj.
P.S.: Narozdíl od někoho jsem podpořil vývojáře zakoupením SS. Stejně tak se snažím občas podpořit jiné projekty, které používám.
Dokonce bych řekl, že koupit si program online pomocí kreditky je jednodušší a levnější než podpora bankovním převodem do zahraničí. Ne vždy se dá použít e-bay.
Jo
Finální verze 2.5 má být co nejdříve, jen co se updatuje dokumentace a dokončí překlady.
hlavně ať je naprosto dokonalý.Bez urážky jsem buď blázen nebo snílek. To co bude pro x kidí naprosto dokonalé bude pro y lidí k ničemu. Ukažte mi jeden naprosto dokonalý soft.
Kvalitní commander nezávislí na Gnome a Kde bych uvítal a věřím že bych nebyl sám. Ať je napsaný třeba Motifu, hlavně ať je naprosto dokonalý a ať není závislý na Gnome, KDE a na velkém množství knihoven, které jsou zase závislé na další tuně knihoven.
Motif? Díky nechci. Žádná aplikace pod Motifem se mi nikde nelíbila. Vzhled a ovládání je přímo strašné. Vivat qt a Krusader.
Ohledně plnohodnotného desktopu, Gnome a KDE pravidelně zkouším a jsou vždy pomalejší a žravější než WindowsXP (nepoužívám antivir, protože ho nepotřebuji). Navíc pod Windows jsou aplikace, které nabízí Linux a navíc ty, které Linux nenabízí.
Pomalé? Žravé? Jsem si nějak nevšiml. Co to je za počítač?
Základem je dostatek paměti, 512 MB je takový základ na kterém se dá stavět. Moje Gentoo s KDE se naopak stále zrychluje a zrychluje