V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Navíc nemusím kvůli e-malům a internetu spouštět dvě aplikace, takhle mám vše pod jednou střechou.
Právě integrace všehno možného i nemožného "pod jednu střechu" byla začátkem konce Netscape Navigatoru (resp. Communicatoru). Ale jestli vám to tak vyhovuje, je tu snadná pomoc: SeaMonkey.
Jestliže karty zavíráme jinak než klepnutím na křížek v příslušné liště, můžeme ho odstranit změnou hodnoty browser.tabs.closeButtons na 0 (pak bude přítomen pouze na oušku aktivní karty) nebo 2 (pak nebude přítomen nikde).
Další užitečná hodnota je 3 (jen jedno zavírací tlačítko na okraji lišty jako za starých dobrých časů).
Pro inspiraci ještě přidám pár svých "zpátečnických" nastavení:
user_pref("browser.tabs.closeButtons", 3); user_pref("browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent", false); user_pref("browser.tabs.tabMinWidth", 50); user_pref("browser.urlbar.matchBehavior", 2); user_pref("browser.urlbar.matchOnlyTyped", true); user_pref("browser.zoom.full", false); user_pref("ui.allow_platform_file_picker", false);
Mě neskutečně sere toto:
browser.urlbar.trimURLs = false
Jedne ze zbytečně okopírovaných debilit z ostatních prohlížečů.
jeste stale spolu s flash pluginem jde dolu i firefox?
a co nema chrome oproti firefoxu? fungujici java jnlpjeste stale spolu s flash pluginem jde dolu i firefox?
Prý ne, ale flash nepoužívám, takže osobně nemůžu soudit.
Existuje nějaký trik jak potlačit otvírání odkazu na kliknutí a šlo provést označení textu myší?Jen myší asi ne, ale v kombinaci s klávesnicí ano: Úpravy - Předvolby - záložka Rozšířené (karta Obecné): zaškrtnout Používat kurzorové klávesy pro pohyb ve stránce. Pak kliknout před odkaz, nebo za odkaz a kurzorovými klávesami vybrat začátek, nebo konec úseku k označení a pak klávesami+Shift, nebo myší, vybrat část odkazu.
browser.urlbar.trimURLs
na false.
user.js
s obsahem podle vzoru user_pref("browser.backspace_action", 0);
-- laskavý čtenář si upraví podle svého a dodá takový řádek v hojnosti dle vlastního uvážení.
Tiskni
Sdílej: