V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
ln -s vim emacs
Ano, říkat si můžete, co chcete, ale působí to trapně.To je mi fuk.
Ten systém se jmenuje jinak a používá ho o několik řádů více lidí než vaši linuxovou distribuci. A zřejmě jim vyhovuje, jinak by ho nepoužívali.To taky.
Ideologická předpojatost je obrovským problémem současného světa plným nepochopení, přitom by se potřeboval spíše stavět komunikační mosty a učit se porozumění, kultuře a názorům druhých a ne to předem "z trucu/ideologicky" odmítat.Takhle argumentace je vedle jak ta jedle.
Může si prznit a prskat jak chce, ale stejně ničeho nedosáhne a ostatním bude jen pro smích.Však jo. O to mu zřejmě šlo.
Ideologická předpojatost je obrovským problémem současného světa plným nepochopení, přitom by se potřeboval spíše stavět komunikační mosty a učit se porozumění, kultuře a názorům druhých a ne to předem "z trucu/ideologicky" odmítat.no to je pravda to urcite jo ale mysim ze to nemusite tahat sem do tyhle diskuse, to ze linuxaci zesmesnuji windowsaky a naopak tu bylo dycky, nic moc se stim neda delat, ale clovek to zas nesmi brat vazne...
Blbečkubez urážek by to nešlo? Radši to zkus bez nich nebo si tě najdu...
finanční poradenství do práceNepoužívám/neznám, ale pro rodiče tu mám lékárenskou DB léků s informacemi - instalace byla hračka, stejně jako by byla pod Windows. Je to SW v Javě.
slovníkyLingea, stejný postup jako ve Windows.
rozchozování HWSnazší než ve Windows.
synchronizace s mobilemVe Windows mi to se SW od Nokie nikdy pořádně nefungovalo.
není příliš vhodný jako výkladový pro lidi, kteří se učí angličtinu jako druhý jazykA pro které lidi tedy je?
Pokud by ten lékařský software nebyl v Javě, pravděpodobně byste museli řešit problém.A jaký problém by to měl být? Mám tu výkladový slovník pro španělštinu (Diccion@rios Espasa) a jede to pod Wine krásně. Aby obyčejný GUI program pro Windows nejel pod Wine, to si ani sám moc nepamatuju.
ale my studenti anglistiky vímeMuhehe. To jsou perly.
někdo, s kým se dá už o něčem bavit, protože rozumí tématuHeh, tak v názoru na mě se očividně neshodneme.
Typické: Odpovídáte opět na něco jiného, než jste tázáni. Tak ještě jednou, pro ty méně chápavé: Ví tady někdo, jak vypadají ta CD od Macmillana, Cambridge a dalších, když tu chcete rozdávat rozumy o Linega Lexiconu? Pokud ne, tak ani nemusíte odpovídat.zas ten urážející/ofenzívní tón? čoveče, to už je zlozvyk. no nic, k tématu:
Se slovníky na Seznamu lze provádět jen opradu velmi primitivní úkonySkoda, ze mezi ne nepatri rozbiti lebky. To by se leckomu v tehle (a nejen tehle) diskusi opravdu hodilo, hadej nac, "anglisto". No, mozna by nam Seznam za timhle ucelem zapujcil cely server, aby argument byl padnejsi.
V kontextu této diskuse mi použité jazykové prostředky přišly jako odpovídající a respektující srovnatelnou úroveň.ale to je jedno stejně nemá asi smysl to lámat přes koleno...
Ano, Radka Nulána neznám.Aha, to by vysvetlovalo, proc se ti tlaci semeno na mozek.
Tiskni
Sdílej: