Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Vizte článek .V značce <a href="..."></a> je URL, ale chybí text.
Nenachytejte se na "efekt druhého systému". Klasický důvod pro pokažení druhého systému je zaměření na věci, kvůli kterým si lidi stěžují, místo na ty, které fungují dobře (protože to, co funguje správně, není tolik na očích).
Tsche, no to je teda překlad ! Šmarjá, čtete to vůbec než to začnete trapně překládat ? Linus mluví o tom že lidi mají tendenci nadávat že je něco špatně jen proto že je to "jinak" než dotyčný zvyklej, je to "syndrom jiného způsobu". A "getting the second system wrong" NENÍ "pokažení druhého systému" ale špatné pochopení druhého způsobu.
P.S. Captcha jako aktuální rok, to je teda gól ! A "getting the second system wrong" NENÍ "pokažení druhého systému" ale špatné pochopení druhého způsobu.Nesouhlasím. Přečti si znovu kontext. P.S.:
[Behold, AstorLights had spoken !]Past perfect?
"Pokažení druhého systému" to je překlad, tsche, za á to přímo bolí v ušíchTo je pravda. "Pokažení" není moc hezké slovo.
za bé je to kolosální nesmysl, přemejšlej, JAK by asi mohli ten systém POKAZIT, he ? Co by mohli pokazit, GIT ? Jak jako ?Mluví se o úpravách gitu. Linus odpovídá (člověku, který zmiňuje Hg Mercurial) na volání po změně význam příkazu
git pull
. Takže ano, pokazit by to mohlo git.
Dovol, abych ti citoval Wikipedii, na kterou jsem předtím jen odkazoval:
In computing, the second-system effect or sometimes the second-system syndrome is the tendency to design the successor to a relatively small, elegant, and successful system as an elephantine, feature-laden monstrosity.
Tj. Linusovi jde o to, aby další verze gitu neutrpěly kvůli tomuto efektu druhého systému. Nejedná se o žádné "nepochopení druhého způsobu".
Tiskni
Sdílej: