V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Lidi ho prostě chtěj.
Asi tak. Jednoduše keeping up with the Joneses.
Nevím, možná jsem výjimka, ale k výběru telefonu jsem přistupoval čistě pragmaticky. Protože na telefon nemám příliš vysoké nároky co do šířky spektra funkcí, chtěl jsem telefon s 1) co nejlepší uživatelskou přívětivostí, 2) co nejširším výběrem kvalitních aplikací a ideálně 3) dobrým přehrávačem, abych případně mohl zahodit svůj původní MP3 přehrávač. A v těchhle směrech IMHO(!) nic lepšího než iPhone není.
Nejdřív jsem zvažoval N900 (geek factor by opravdu vysoký :-p ale dřív nebo později se onosí a myšlenka, že bych pro to mohl něco prgat, mě taky později pustila), pak Nexus One (po HW stránce imho povedený kus, ale Android Market přeci jen tehdy nebyl -- a imho zatím ještě pořád není -- tam, kde je AppStore a navíc se u nás pořád nedají stahovat placené aplikace), ale nakonec padla volba na iPhone.
Rozhodně to pro mě není srdeční záležitost, je pár věcí (převážně uměle vynucených omezení), co mě na něm více či méně vytáčejí, a umím si představit, že můj příští telefon už na iOS nepojede, ale v tuto chvíli je to pořád telefon s, dle mého názoru, nejvyladěnějším OS a nejlepší podporou vývojářů, což je pro mě v tuto chvíli rozhodující.
Nevím, možná jsem výjimka, ale k výběru telefonu jsem přistupoval čistě pragmaticky. Protože na telefon nemám příliš vysoké nároky co do šířky spektra funkcí, chtěl jsem telefon s 1) co nejlepší uživatelskou přívětivostí, 2) co nejširším výběrem kvalitních aplikací a ideálně 3) dobrým přehrávačem, abych případně mohl zahodit svůj původní MP3 přehrávač. A v těchhle směrech IMHO(!) nic lepšího než iPhone není.
Podobné nároky -- a mám Nokii 5130. Jenže cenově mě vyšla na desetinu, možná dvacetinu ajfounu a baterie vydrží na jedno nabití poněkud (možná spíš několikanásobně) déle, navíc to nemá ten idiotský (iDiotský? ^.^) kapacitivní dotykový displej.
Buhehe. Co takhle nechat každého, ať si vybere, co JEMU vyhovuje?No vsak to jsem napsal. iOvcim to vyhovuje = existuje skopina lidi (mame uzasne stesti ze jsou verejne oficialne pojmenovani), kterym to velice vyhovuje, takze to nemuze byt smejd. Ostatne, ja taky po 5 letech bez windows nemuzu pochopit, proc ti lidi je pouzivaji, kdyz jejich ergonomie je na urovni stredoveku. Kdyz je jednou za uherak musim pouzit, tak neskutecne trpim. Ale proste je to tak. Asi jsou to wOvce.
...japonské rozprávky.
Povídej, vykládej, přeháněj. Co víš o japonských pohádkách?
Tiskni
Sdílej: