V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Zase FPS :-/
A vypadá moc pěkně. A svižně se hýbe.
FPS mi nevadí, jen je škoda, že na Linuxu jsou FPS snad výhradně jen multiplayerový akce aka Quake 3, kde se zběsile pobíhá po aréně a střílí, co se dá. Chtělo by to nějakou FPS s příběhem, něco jako Doom 3, takových her je na Linuxu opravdu minimum.
Udělat generickou FPS je zjevně „strašně“ snadné. Ale napsat scénář k RPG, dialogy, vymyslet a naskriptovat nějaké originální questy, složit sednoucí hudbu, vymyslet systém soubojů… Na takové „epické“ FOSS RPG si asi ještě nějaký ten pátek počkáme.Pravda, ale to neplatí jen na opensource. Poslední dobou mám dojem, že dělat opravdová jRPG na velké konzole se už nevyplácí, takže se buď westernizují (FF), nebo přesouvají na handheldy (Soma Bringer, The World Ends With You a Infinite Line vypadaíjí špičkově, asi si budu muset koupit DS
Tak si nainstalujte Sauerbraten a místo příkazu sauerbraten
zkuste eisenstein
. Netvrdím, že to je zajímavé (na to nemám ani zkušenosti ani buňky), ale rozhodně to není zastřel co se hýbe.
Pokud to je na vás málo zajímavé, tak zkuste někomu pomoci. Ono to asi bude tak, že hry s příběhem jsou pracné a autorovi rozhodně zajímavé nepřijdou, když bude znát příběh do posledního bitu (popravdě řečeno i normální hráč po odehrání takovou hru odloží, protože mu už nemá co dát).
Mně teda grafika připadá lepší než s enginem id tech 4, dojem můžou skazit jen mapy nebo modely.
Pozor! Ten engine je opravdu revoluční, dokonce autor něco jako RPG na tom enginu vyvíjí / vyvíjel, v sauerbratenu bylo pár RPG map jako demo, bohužel se to zatím asi nikam nepohlo.
Kdysi dávno se slzou v oku vzpomínám, jak jsem pro CUBE (tak se jmenovala první verze) dělal mapy a hrál to po síti... to byly časy.
Zabudovaný IRC klient? Aby se ze 3D střílečky nestala 3D tlachárna, kde uprostřed mapy bude stát banda linuxáků a řešit problémy s nejnovějším jádrem :)) Flamewar by získal novou podobu.
Pokud je mezi povolenymi zbranemi take plamenomet ...
Plamenomet tam je taky :-B
... Aby se ze 3D střílečky nestala 3D tlachárna, kde uprostřed mapy bude stát banda linuxáků a řešit problémy s nejnovějším jádrem :)) Flamewar by získal novou podobu.Ted mne napadlo, jak by asi takova flamewar mohl vypadat ve virtualni realite
Neoprávněný přístup do paměti (SIGSEGV)
Já zkoušel binárku spustit na x86_64 (Gentoo) a funguje to na jedničku.
Tiskni
Sdílej: