Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Pouze lokálně přihlášeným uživatelům (těm samým, kterým umožňuje bez zadání hesla počítač vypnout, restartovat, uspat, připojit výměnná zařízení). Polovina flamujících na fedora-devel, v Bugzille, na Slashdotu i na LWN.net vůbec nechápe, o čem diskutuje.No a "Assumption is the mother of all fuckups". Kdo zase ví o čem diskutuje, nepoužije tenhle přitroublý argument: "když mi může hrabat na vypínač tak už může všecko".
Ale myslím si, že reakce "OMG!!! DÍRA JAKO PRASE!!!" jsou značně přehnané.Reakce OMG jsou přehnané v jakémkoliv kontextu.
Já netvrdím, že je to dobré výchozí nastaveníA o tomhle jsem nemluvil. Mluvil jsem o argumentu "lokální uživatel může stejně všechno, takže".
na domácí počítače si to tak asi nastavím i potom, co to hughsie dobrovolně nebo pod tlakem FESCo změníZměnil to, tak jsem si to nastavil.
Co je přitroublého na tvrzení, že fyzický přístup=root přístup? (až na vyjímky, jako šifrovaný /)Tak znova a pomalu. Existuje sice pravidlo, že kdo má fyzický přístup, tak nakonec vyhraje. (A proti tomu Vám nepomůže ani posvěcený, natož šifrovaný disk.) To je ale vše. Nevyplývá z toho, že vyhraje okamžitě, a už vůbec že by se před uživatelem který stojí u bedny (což mimochodem softwarově nepoznáte) měl každý autentizační mechanizmus posadit na prdel a dovolit mu věci, které může jen správce. A při vší úctě, že v tom zrovna figuruje nějaký policykit či co, který měl premiéru včera, a redhat, který má bezpečnost až na druhém místě již od dob redhat 4.0 (nikoliv rhel 4.0), tomu zrovna na důvěře nepřidává.
umožňuje tohle vůbec RPM?Ano už od dávných dob (a vůbec jakýkoliv rozumný instalátor).
Tiskni
Sdílej: