Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Učitelka se ptá dětí kolik je tři plus tři.
Mařenka: "Tisíc."
"Ne, Mařenko tisíc to není."
Honzík: "Středa."
"Ne, Honzíku, středa to také není."
Pepíček: "Šest."
"Výborně, a teď nám řekni, jak jsi na to přišel?"
Pepíček: "No úplně obyčejně - tisíc mínus středa."
Obavam sa ze typek sa nepytal kto ma presne 4GB RAM, ale kto ma 4GB RAM.To je bohužel omezenost jazyka. Bohužel křišťálovou kouli nemám, se ho třeba zeptej. Jak jen se jmenoval ... hmm, zkus si to najít - FEL rozvrh zimního semestru 2009/20010, byl to předmět X36SKD (snad), hodiny byly ve středu v 12:45, nebo tak nějak.
Takze to "jakej je to kretén" bolo asi trochu predcasne...Já jsem kretén, ale to jsem přece nikdy nepopíral, dokonce jsem to tu i párkrát přiznal a nějak se za to nestydím.
Jenze ty sis kdovi proc umanul (mozna z cajovych listku nebo logru), ze se pta kdo ma presne 4GB RAM.řekl bych, že si to "umanul" na základě znalosti češtiny, která tobě chybí jinak by například na otázku "kdo má minimální mzdu?" byla odpověď "všichni (legálně) zaměstnaní" - což je tazateli i komukoliv jinému k hovnu, manažéři s mnohonásobky minimální mzdy se nebudou hlásit, že ten jejich plat částku odpovídající minimální mzdě obsahuje (dokonce několikrát)
a kam to mám poslat?a nešoupnul mu do schránky nějaké 64k intro (jako je třeba Chaos Theory,…) nebo 4k intro. To by byla docela prdel.
U 64k intra by asi za chvíli něco našel.Tož netvrdím, že ne, ale už to asi bude celkem fuška. Např. loader nebo nějaké podobné rutiny se IMHO neoptimalizují a něco nestlačeného tam bude, ale to není problém ručně projít a ručně vyházet. Co se týče hlavního kódu, tak na to mají speciální strojový optimalizátor, který ten kód právě optimalizací v assembleru stlačí. A pak se to IMHO ještě ručně prochází. To už by IMHO fuška docela byla.
Asi by se to dalo "vyřešit" zrušením Automatic Bug Reporting Tool, který takhle každou chvíli zařve, že došlo k chybě, ale nepřijde mi to zrovna nejbezpečnější.Vzhledem k tomu, že je to jenom warning upozorňující na chybu v BIOSu, tak bych se toho nebál. To 'intel_iommu=off' ho nepotlačí?
Tiskni
Sdílej: