Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Leda ze by Fedora dala hack do gcc aby blbe kompiloval soubor SQLninja.c nebo tak neco
Ono to zní absurdně, ale kdysi jsem četl o plánech na nějaké opatření proti tomu, aby se na barevné kopírce daly kopírovat bankovky. Mělo to spočívat v nějakém ochranném prvku, který by kopírka detekovala a záměrně pak kopii zmršila…
Sqlninja is a tool targeted to exploit SQL Injection vulnerabilities on a web application that uses Microsoft SQL Server as its back-end.(z oficiálního webu). Tedy problém je v první řadě děravá aplikace :)
tak v odmítnutí nějak nevidím problémPokud by to bylo něco ve smyslu „nechceme podporovat skript kiddies“ tak bych to taky celkem chápal. Ale když je to „klidně bychom to tam dali, ale bojíme se nesmyslných zákonů“ tak je to smutné.
... Its main goal is to provide a remote access on the vulnerable DB server ...Kdyby tam raději psali, že je to nástroj určený pro správce DB serverů, kteří si chtějí ověřit vlastní zabezpečení, rozhodnutí mohlo být jiné.
Its main goal is to provide a remote access on the vulnerable DB server, even in a very hostile environment. It should be used by penetration testers to help and automate the process of taking over a DB Server when a SQL Injection vulnerability has been discovered.
Neviděl bych to tak tragicky. Mám nainstalované prakticky všechny *-devel balíčky a
lion:~ # s=0; while read name; do s=$[s+`rpm -q --queryformat '%{SIZE}' "$name"`]; done < <(rpm -qa | grep devel); echo $s 627602219 lion:~ # rpm -qa | grep devel | while read name; do rpm -ql "$name"; done | wc -l 59670
Vezmu-li v úvahu, že celá instalace systému má asi 8.3 GB a dohromady mám asi 1800 GB diskového prostoru, tak v tom opravdu nevidím problém.
Takže to třeba skončí v RPMFusion. Fedora ctí přístup "better safe, than sorry." No jéje...
Tiskni
Sdílej: