Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Leda ze by Fedora dala hack do gcc aby blbe kompiloval soubor SQLninja.c nebo tak neco
Ono to zní absurdně, ale kdysi jsem četl o plánech na nějaké opatření proti tomu, aby se na barevné kopírce daly kopírovat bankovky. Mělo to spočívat v nějakém ochranném prvku, který by kopírka detekovala a záměrně pak kopii zmršila…
Sqlninja is a tool targeted to exploit SQL Injection vulnerabilities on a web application that uses Microsoft SQL Server as its back-end.(z oficiálního webu). Tedy problém je v první řadě děravá aplikace :)
tak v odmítnutí nějak nevidím problémPokud by to bylo něco ve smyslu „nechceme podporovat skript kiddies“ tak bych to taky celkem chápal. Ale když je to „klidně bychom to tam dali, ale bojíme se nesmyslných zákonů“ tak je to smutné.
... Its main goal is to provide a remote access on the vulnerable DB server ...Kdyby tam raději psali, že je to nástroj určený pro správce DB serverů, kteří si chtějí ověřit vlastní zabezpečení, rozhodnutí mohlo být jiné.
Its main goal is to provide a remote access on the vulnerable DB server, even in a very hostile environment. It should be used by penetration testers to help and automate the process of taking over a DB Server when a SQL Injection vulnerability has been discovered.
Neviděl bych to tak tragicky. Mám nainstalované prakticky všechny *-devel balíčky a
lion:~ # s=0; while read name; do s=$[s+`rpm -q --queryformat '%{SIZE}' "$name"`]; done < <(rpm -qa | grep devel); echo $s 627602219 lion:~ # rpm -qa | grep devel | while read name; do rpm -ql "$name"; done | wc -l 59670
Vezmu-li v úvahu, že celá instalace systému má asi 8.3 GB a dohromady mám asi 1800 GB diskového prostoru, tak v tom opravdu nevidím problém.
Takže to třeba skončí v RPMFusion. Fedora ctí přístup "better safe, than sorry." No jéje...
Tiskni
Sdílej: