Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
K dispozici je první betaverze prohlížeče Mozilla Firefox 4. Přináší množství nových funkcí a vlastností, lepší výkon a změny vzhledu (na Windows). Podporuje hardwarovou akceleraci HD videa ve formátu WebM, obsahuje nového správce rozšíření a vylepšuje stabilitu (při pádu pluginů).
Tiskni
Sdílej:
vnucující lidem myšlenku, že HD video je nějak kvalitativně odlišné od ne-HDA není?
No hlavně, opravte mě, ale afaik neexistuje nic co by dokázalo VP8 hardwareově dekódovat.Ale jo. To klidně být pravda může. Např. jsem při hledání našel, že Theora je akcelerovaná na N900 ve Firefoxu (díky DSPčkum od TI (sám jedno mám), dá se to tam doprogramovat; žel se to týká architektur jiných než x86 (jestli TI využívá i něco jiného než ARM nevím) – u těch drží svůj monopol Nvidia,AMD a Intel). Bohužel toto je tak tupě napsáno, že člověk sice ví, že to bude
super-smootha übercool, ale ve skutečnosti ani vlastně neví co to bude. Jestli to bude nějaké WebGL, Direct2D nebo co (a s odkazy to není o moc lepší). Ach jo. Fakt na vraždu, takové oznámení…
toho co napsal tohle by měli ze zákona okamžitě na místě popravit zastřelením u zdi.1
V Opere lze hledat z adresoveho radku pres klicove slovo takrka kdekoliv - na strance, v historii nebo v libovolnem tebou definovanem vyhledavaci.Nejde ani tak o vyhledávače, to vím, že Opera umí, ale třeba na youtube, aniž bych na stránky youtube šel, na mall.cz atd... prostě na jakékoliv stránce, která umí vyhledávat, aniž bych cokoliv nastavoval.
Naseptavani myslis z historie nebo nejake jine?Ne z historie, ale z například googlu, píšu do adresního řádku a jak Opera nebo Firefox (jakýkoliv browser) mi nabízejí z historie kde jsem už byl, ale Chromium mi nabízí výsledku z googlu, prostě i tam, kde jsem ještě ani v životě nebyl (tuším, že IE má něco na ten styl, ale dost nedodělané).
Jinak ucelem prispevku nebylo horovat pro nejaky prohlizec, ale naivne se pokusit trochu zbrzdit vyvoj jednoho z mytu na tema prohlizec xyz ma jako jediny funkcnost abc.Zatím to ale vypadá, že pokud vůbec ty funkce mají, tak každý nějakou, ale ne všechny =)