Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Mozno by bolo dobre povedat, ze Steve uz nasiel riesenie, ktore je popisane v aktualnom clanku na www.cyanogenmod.com
Dokonca sa zacalo pracovat na otvorenych variantach tychto aplikacii, takze s vynimkou Marketu ide z praktickeho hladiska naozaj o docasny problemik.
Moralno-filozoficke hladisko sa este asi bude rozoberat dlhsie
Steve uz nasiel riesenieMně to nepřipadá moc jako řešení, ale jako šílená obezlička. Přiznávám, že moc nechápu, co na tom všem Googlu vadí - stejně jsou ty programy zdarma (i když uzavřené), ne?
Ty aplikace ani tak nejsou důvodem přoč si začal google stěžovat... Hlavním důvodem proč tohle všechno vzniklo je že Cyanogen přibalil do své poslední romky android market ve verzi 1.6 cupcake, který google ještě ani oficiaálně nevydalo... Tudíž vydal něco co nebylo jeho a to ještě ktomu s předstihem :)
Kdyby tohle neudělal tak si myslím, že by se google neozval :)
1.6 je donut
aha máš pravdu popletl jsem to, myslel jsem samozřejmě donut :D
Jo jo, Donuty já rád.
kde se u nas daji koupit takove donuty?
Ale tam je to za klacany, ne? Co tam za to chtějí?
No, takže něco jako tady ta snídaně…
ty jíš třeba koláče s masemJo. A nebo hodně dobré jsou párky v lískovém těstu s kečupem. Já su prostě masožravec.
Já su prostě masožravec.To jsem si o sobě myslel taky, ale pak jsem si přečetl pár tvých komentářů a jsem proti tobě vlastně úplný kytkožrout.
V každý Cafeterii nebo, když to chceš na doma, tak v každý sámošce. V Čechách se ti po tom můžu podívat. Tam jsem to nikdy nehledal, protože jsem se o tý dobrotě dozvěděl až tady. Ale jinak je to normální kobliha. Takže v zásadě jde jen o tvar.
Nejběžnější jsou tady s cukrovou polevou nebo čokoládou. Ty čokoládový jsou na mě moc sladký, tak žeru jen ty cukrový. Je to svkělý ke kafi. Svělá snídaně.
V krámě stojí kus padesát centů, v cafeterii ho dostaneš za jedno euro (plus mínus). Když si ho dáš ráno (české dopoledne) ke kafi, tak se to přejmenuje na snídani a máš komplet za eura dvě.
Jo, to je pravda. Neni to taková žvejkačka.
Jo je to oproti starému, dobrému, českému koblihu tááák sladké, že se z toho kroutí nechty na nohách. Jinak si nechte chutnat, ale mě by ty kvanta cukru v tom asi zabily
Žijeme len raz a smrť z otravy cukrom je podľa mňa z tých krajších
Přesně tak. Já je jím s černou kávou bez cukru. Což teda není recept pro tebe, ale pro Vítr.
Nezvrhla se to tu nějak? :D jinak výborné donuty mají v tescu, kupuju je ráno v edenu, mají je ještě teplé a asi se čtyřmi druhy polevy asi za 10-15kč
Tiskni
Sdílej: