Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Norsko si bere příklad z České republiky.
No já bych řekl, že šli dál. Oni budou muset používat ODF atd., ale u nás se jedná pouze o doporučení.
o prazdne doporuceni ktere skoro zadny urad ktery jsem videl nedodrzuje. U nas se keca a korumpuje a v Norsku setri a pracuje. Proto jsou Norove tam kde jsou a my vlastne taky.
tak to je teda husty, alespon ze nepotrebuje i vlastni OS nainstalovat A to platime z dani.
Pokud by chtěl být autor opravdu snaživý, tak přidá odkaz třeba do Wikipedie na heslo JRE.Sun (autor Java WebStart) asi nebude dávat odkaz na heslo JRE do Wikipedie.
Měl jsem za to, že když si tu předřečník stěžoval na vazbu na Windows, že problém je v tom, že aplet si sám nese adresu nového vhodného JRE a dokáže aktuálnímu JRE, tedy z virtuálního stroje, vnutit stažení a vykonání externího nativního programu, který pracuje s vyšími právy (tedy na stejné úrovni jako JRE).
A kde vlastně jsou?
Co prosim?
Volny pohyb zbozi - ne (celnice etc. stale funguji), volny pohyb osob - ne (alespon ve smyslu Schengenu), ...
Harmonizace s predpisy EU fungovat musi (jinak do EU dovazet nemohou a obchodovat s non-EU staty je tak trochu nepruzne - doprava pres okean ...)
Tak kde jsou ty vyhody?
Tiskni
Sdílej: