MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Fajn, ale pořádná podpora novější RandR to ne a ne, což holky?
Podla popisu na stranke ano.
Coze ? Ja jsem i minulou verzi ovladace zkompiloval s jadrem 2.6.28.2.
někde v tom linux fóru na nvidia.com byl odkaz na verzi 173.14.15
Přímo se to stáhnout nedá, je to nějaká beta, ale funguje. Kartu mám nějakou FX5200.
Tu používám s nejnovějším distribučním kernelem na Fedoře 10 (myslím, že je to nějaký 2.6.28)
To me za posledni cca rok fungovaly vzdy vsechny. A to vzdy upgraduju, jak narazim na novou verzi. A jadro mam take porad to nejnovejsi kvuli DVB-T tuneru.
především vylepšenou podporu VDPAU
Takže chyba s počtem referenčních snímků opravena. Screen tearing sice furt přetrvává, ale zdá se mi, že v menším množství(beztak mám jen vypnutou nějakou synchronizaci bůh ví kde).
Ještě jsem zapomněl na artefakty, ale ty jen v minimální míře a nijak nepřekážejí při sledování.
Artefakty vzdycky prekazej
Opravdu to není takový problém. U některých filmů jsem si vůbec žádného nevšiml. Třeba je to jen nějaká chyba v bit-streamu a VDPAU vynechává některé kontroly.
a konecne opraveny bug co sposoboval na 9300IGP zalostny vykon v 2D. hura!
Zdroják GPU pro dekódování a kódování bude asi dost podstatně odlišný. Chápu, že kódování v ovladači nemají.
Kedy konečne vydajú tech špecifikácie ku svojim kartám a ovládač urobia ako opensource?
V posledním oficiálním ohlášení specifikovali datum na:až naprší a uschne(možná nasněží a uschne…přesně to nevím a musel bych to najít)
Našťastie je mplayer OSS tak sa dá vdpau hocikedy vyhodiť ale aj tak.
VDPAU ještě v master brachi mplayeru není (to v modulu libavcodec patří k ffmpeg a mplayer to zatím neumí použít). A navíc nechápu proč to vyhazovat.
A ešte ten pač vypína kóder x264. Prečo ho neurobia tak aby sa dala akcelerácia použiť aj na kódovanie a nie len dekódovanie.
Protože ten obvod na grafice dovede z bitstreamu dělat surová data a opačně by to šlo možná tak HW zásahem. Dá se sice použít na dekódování videa v ffmpeg, ale ještě jsem nepřišel na to jak.
Počkám chvíľu a keď vydá tech. špec. AMD aj pre UVD2 (alebo to spraví nejaký hacker zo spätným inžinierstvom) tak idem do ATIny.
To je naplánováno někdy dva měsíce po vydání specifikací od nVidie a vydání jejich driveru jako opensource.
Tak schválně. Co bude dřív. Jestli DNF a GNU/Hurd 1.0 nebo…
Rozumim Vasim pochybam, ale preci jen bych prosil upresnit: to "a" je tam v roli log. soucinu nebo ... ?
HW zásah pro kódování by u grafik podporujících VDPAU asi nebyl potřeba, celé zpracování je naprogramované ve firmwaru ovladače. Ale ten firmware bych psát nechtěl, i když určitě používají vyšší jazyky a kompilátory jako céčko v CUDA.
Tiskni
Sdílej: